Vánoční trhy a pár věcí kolem nich

8. 12 2016

www.inadhled.cz   Blíží se vánoční svátky a s nimi i konec roku. Letopočet 2016 se zapíše do historie velmi rozporuplně. Jisté však je, že křesťanským svátkům se pomalu dostává ve světě méně pozornosti, než tomu bylo dosud. To se naštěstí netýká příliš naší země, prozatím můžeme konstatovat, že Vánoce nebudou o moc jiné, než ty loňské. Jak dlouho si to však budeme moci ještě říkat?  

   V některých zemích se už bohužel problémy s imigrací dostaly za pomyslnou hranu. Zbabělost představitelů některých politických levicových stran dosáhla bodu, ze kterého není cesty zpět. Můžeme se ptát, jak je možné, že ve Švédsku, tedy tradiční evropské zemi a vlasti starobylých hrdých a statečných Vikingů, došlo k zákazu vyvěšování slavnostní výzdoby na ulicích s tím, že by mohla urážet muslimskou menšinu? Proč se obchodní řetězec v Německu zbavil jednoho ze symbolů křesťanských svátků, tedy vánočního zboží ve svých prodejnách, a tváří se, že je březen? Vysvětlení formou toho, že slavnostní osvětlení je pro obyvatele Stockholmu nebezpečné, a obchodníka tvrdícího, že o předvánoční nákupy nikdo nestojí, je směšné.

  Systematičnost likvidace všeho, co patřilo k evropské kultuře a našim zvykům, je varující. Zdá li se Vám, že jde o výjimečné úkazy, mýlíte se. Muslimové se ve chvílích, které jim korán stanoví, modlí kdekoliv, třeba i na úřadu či ulici. Ale vše, co patří k jinému vyznání víry, než je ta jejich, likvidují s neskutečnou radostí a agresivitou. Nejen naši politici však místo bezprecedentního tvrdého přístupu  hledají slova pro omluvu chování této chátry. Nemají žádný zájem chránit vlastní voliče.

  Naprosto největším zlem posledních tří dekád je strana Zelených. Z původních ochránců přírody se přerodili Zelení v nejvíce devastující politickou zrůdnost, jejíž kvality nedosáhli ani komunisté v době svého rozkvětu. Jejich názory, schopnost vměšovat se do všeho a stanovovat nesplnitelné cíle a limity, je předurčují k oficiálnímu zákazu a rozpuštění. Nechápu příliš, kde berou voliče, hra na ekologickou strunu nemůže přeci stačit k tomu, aby se dostávali do vlád jednotlivých států a rozhodovali o tragické budoucnosti tohoto světadílu. Místo péče o lesní školky jsou součástí sil stojících za důmyslným importem imigrantů s trasou přes Středozemní moře. Sliby týkající se mírumilovné integrace jsou pouze bohapustými žvásty.

  Vánoční trhy v Praze jsou doposud bez výstřelků. S výjimkou drsných cen u prodejních stánků v centru Prahy se nic zatím nemění. Naše města zdobí krásně nasvícené stromy, vůně trdelníků a pečených kaštanů se line nad každým větším náměstím, lidé se i přes mráz posledních dní těší na blížící se slavnostní atmosféru prozářenou dětskými úsměvy a jiskřičkami v očích těch nejmenších. Pohodové Vánoce jsou za dveřmi a Ježíšek finišuje při shánění dárků pro drahé blízké. V historických centrech potkáváme lidi různých národností i ras, všichni se však tváří mile a přátelsky. Všude tomu tak však není.

  I přes předvánoční náladu je třeba sledovat dění kolem nás. Lži politiků dosahují meze nevídané, je až neuvěřitelné, jak se dokážou prezentovat někteří z nich bez toho, aby cestou z úřadu nedostali nakládačku. A s politováním je třeba si říct, že lžou téměř všichni. Snaží se zastřít svou zbabělost, tuší, že by za jejich křiváctví měl následovat trest a bojí se ho. Některé společnosti vyrábějící jídlo už veřejně hlásají, že vyrábí potraviny vhodné po muslimy, například MADETA a drůbežárny. Je třeba si uvědomit, kdo u nás ovládá z velké části trh s potravinami, nemusíte potom přemýšlet, odkud vítr vane. Ryba smrdí od hlavy a podíváte li se na ni zblízka, je jasné, kam vládní elita směřuje. Pomalu se bude snažit nenápadně zaplavovat naši zemi lidmi odjinud. Zvyšovat daně, přivést migranty, ignorovat nedostatek lidí ochotných pracovat, to je hlavní program této vlády, byť to nikdo neřekne nahlas. Slibované sociální jistoty jsou pouhou chimérou, kvalitní život seniorů, svobodných matek a dělnických profesí nikoho nezajímá, naopak se rozrůstá státní úřednický aparát se zaměřením na represi podnikatelů, kteří to ještě nevzdali.

  Zapomeňme na pár dní na vše to zlo, které nás letos potkalo. Nenechme si otrávit blížící se svátky, nikdo neví, jaké budou ty za rok. Ale po Novém roce nás čeká mnoho práce. Buďme na to připraveni. Není přeci možné, aby pár elitářských činovníků chodilo po našich hlavách stejně, jako po obyčejné dlažbě. Nenechme po sobě šlapat.

J3.K