Právě se nacházíte:

Víkend a odpočinek…

30. 08 2014

 www.inadhled.cz  Je zvláštní, že někdo kdysi nazval víkendové dny těmi odpočinkovými a v režimu pracovního klidu. S tímto označením jistě nesouhlasí nejen ti, kteří je tráví v zaměstnání.

  Bydlíte li v bytovce a vrcholem Vašeho snažení je krásný byt, i Vy jistě aspoň někdy o víkendu zvážíte své schopnosti a pustíte se s nějakým nářadím do zvelebování svého hnízdečka.  Pokud však kompletně neprovádíte rekonstrukci, většinou jde o relativně drobné úpravy, které na nějaký čas vyčerpají možnost dalších smysluplných činností. Pořád však existuje možnost vrhnout se na opravu auta před domem, i když doba, kdy na sídlišti kdekdo ležel pod svou škodovkou, vzhledem k vývoji složitých technologií dávno uplynula

  Jste li však majitelem nějaké nemovitosti s přilehlým pozemkem, jsou pro Vás víkendy nástupem do další směny. Samotný dům je přímo zdrojem různých nepříjemností, které je třeba napravit. Tu sklouzne taška, jindy někde zatéká, silikony v koupelně stárnou, izolace neizolují, malby se špiní, předzimní přípravy i jarní úklid, je toho mnoho, co nás nutí vzít do ruky telefon a povolat odborníka, nebo nasadit vlastní život v zájmu zachování slušného standartu.

  Kolem domu bývá většinou zahrada, a pokud jste ji někdy v minulosti nevybetonovali, je pravděpodobné, že na ní neustále něco roste. Což je pobídka k sekání, stříhání, přesazování, zalévání, hnojení, sklízení úrody, bojem s plevelem i škůdci a plno jiných neméně podstatných prací. Navíc sekačka potřebuje vlastní domeček, ten zase lakování. A je li součástí zeleně i jezírko, nebo v horším případě bazén, čeká Vás cachtání ve vodě při nekončícím čištění.

  Zvláštní kapitolou jsou podstupované kaskadérské kousky. Lezeme po střechách, půdách, komínech, plotech a stromech, žádný žebřík není dostatečně dlouhý a jištění je nulové.

  Takže nevím, kde se vzala představa odpočinku, většina lidí po víkendu vždy letěla do práce za klidem a relaxem. Nynější doba sice vyžaduje solidní nasazení i pod dozorem nadřízeného, ale přesto se mi už dlouho nestalo, že bych mohl po víkendu říci:,,To byla pohoda.‘‘  Navíc se blíží zima a podzim vyžaduje plno namáhavých úkolů. To bude zase šichta.

J3.K