Vláda ještě nemá důvěru, ale už….

4. 05 2018

www.inadhled.cz     …pomalu prosakují zprávy o zřizování integračních center pro uprchlíky. Zároveň se objevila společná fotografie Babiše a šéfa Evropských hodnot Jakuba Jandy, oživuje se tzv. Balkánská cesta, po které proudí migranti z Afriky dále do Evropy. Odstartovala kampaň neziskovky Amnesty International zaměřená na údajné mýty o migraci, jejímž úkolem je znevážit skutečnosti vedoucí k černání našeho kontinentu. Projdete li centrem Prahy, potkáte mnoho těch, kteří tu nejsou z důvodů studia a sportu, ale jen se poflakují městem a někteří už páchají trestnou činnost, jiní se pouze rozhlíží. Zdá se, že se naplňují varování o neschopnosti Babiše zůstat v oblasti migrace na stejné lodi, na které se drží Maďaři a Poláci.  

   Návrat ČSSD do vlády s Hamáčkem v čele je alarmující i z důvodu projevů nového předsedy ČSSD  spojených s prosazováním otevřenosti vůči islámu v ČR. Tento politik patřil již dříve k nejvíce kolaborujícím s bruselským proimigračním režimem v době, kdy straně vládnul Sobotka. Hlad ČSSD po penězích a obrovské partajní dluhy navíc nezaručují nezávislost na jakékoliv dotaci, která by zaplnila aspoň částečně vlastní pokladnu. Neochota ostatních jít s Babišem do koalice dala sociální demokracii křídla, jejichž konstrukce je sice velmi křehká, na druhou stranu při citlivém letu mohou demokraté doletět daleko. Nahrává tomu celoevropská převaha levicových liberálů ve vládách většiny dosud důležitých států a členů EU. A protože bezpáteřnost se stala základním stavebním kamenem nejen v politice, ale je součástí prostředí, ve kterém žijeme, Hamáček se svými spolustraníky mají vynikající předpoklady udržet se na nejvyšších vládních postech po celé volební období.

  Důsledky společného vládnutí subjektů závislých na penězích zvenku mohou být tragické. Všude platí něco za něco, takže lze očekávat, že nezávislost v rozhodnutích o budoucnosti České republiky je pouhou chimérou. Navíc Babiš jezdí po Čechách a Moravě, slibuje hory doly, aniž by naznačil, kde na to vše chce vzít. Už nyní je ve státní pokladně poloprázdno, dá se očekávat velký schodek, který však bude pravděpodobně zakryt pragmatickým nepořádkem v účetnictví, kterým je Babiš proslulý. Přidáme li dlouhodobou vstřícnost ČSSD a Miloše Zemana k neustálému zvyšování daní a zátěže především střední vrstvy, dá se předpokládat, kterým směrem se nová vláda vydá. Cílem je především další bohatnutí Agrofertu a pokud možno smazání dluhu ČSSD, který i díky dědicům advokáta Altnera dosahuje výš stovek miliónů korun.

  Co nás tedy čeká? Pravděpodobné je větší přimknutí se k EU, přistoupení k Dublinu IV bez vážnějších připomínek, pokud tato smlouva týkající se migrace projde, menší vzpírání se rozhodnutím Evropské komise. To bude znamenat zvýšený počet migrantů u nás a z něho vycházející problémy, které známe z Německa, Rakouska a Francie, pokračující odzbrojování českých držitelů legálních zbraní, při kterém se dají očekávat značné komplikace, podřizování se dalším zvrhlým představám bruselských úředníků, například ve vztahu k Rusku. Pobídkou je opozice, která s výjimkou SPD de facto ve věcech migrace a Evropské unie vysílá na stejné vlně, jako vládní strany. ODS, Top09, Piráti, STAN i lidovci patří k zastáncům setrvání v spolku států podřezávajících si vlastní národní větev. Navíc pod dohledem NATO, respektive jeho amerického vlastníka. Vzdor a nespokojenost velké části evropského obyvatelstva je ignorován, poslední důležité volby dopadly s výjimkou Maďarska, Polska a Rakouska většinou podobně, jako u nás, tedy nic moc pro ty, kteří doufali v posílení kritiky vůči Evropské komisi a Europarlamentu. Zvůle Bruselu tak nabírá další jasné obrysy.

  Nedojde li k výrazným změnám v chování běžných občanů napříč Evropskou unií nutícím politiky nejen k zamyšlení, ale i k činům, které by dokázaly zastavit měnící se podmínky pro život v celé Evropě, budou li dále u moci levicové strany a neziskový sektor, nelze očekávat nic jiného, než naprosto nelogické chování elit, jejich aroganci a zvůli. Svět se mění a nikoliv k lepšímu.

J3.K