Právě se nacházíte:

Volby a manipulace s nimi

27. 09 2020

www.inadhled.ch   Je to asi tři týdny, co se na sociálních sítích objevilo video znázorňující rozhovor s Hillary Clintonovou a týkající se blížících se amerických prezidentských voleb. V nich proti sobě stojí demokratický kandidát Joe Biden a stávající prezident a republikánský leader Donald Trump. Clintonová již porážku od Trumpa prožila a přiznejme si, že se z ní dosud nevzpamatovala. Její zhrzenost ji nadále drží a při vyslovení Donaldova jména se jí ježí vlasy na hlavě a tvář se stáhne do podivné grimasy. Myšleno obrazně.

   Tématem uvedeného rozhovoru byly americké prezidentské volby a uznání jejich výsledků. Clintonová veřejně prohlásila, že Demokraté je musí bezpodmínečně vyhrát a v případě prohry neuznat konečné resumé Američanů a převzít moc za každou cenu. Tedy i pomocí ne zrovna poklidných demonstrací a další vlny násilí, které už nyní válcuje řadu amerických měst. Ostatně o nastartování covidové ,,pandemie‘‘ a rozdmýchání rasových nepokojů v čele s Antifou a Black Lives Matterpřed volbami není pochyb. Vyhraje li Trump, ukáže se, že taktika Demokratů ve spolupráci s představiteli Deep State a Sörösem nebyla dobrá, nicméně další období násilí by dovedlo americkou ekonomiku na dno a obviněn by byl stávající prezident. Video bylo rychle zmizeno, protože tím jasně poukazovalo na taktiku a myšlení Trumpových protivníků.

  Jestliže minulé volby byly vcelku vyhrocené a Demokraté z jejich pohledu a i přes maximální snahu a podpásovky přišli o post hlavy Spojených států, pak ty letošní mohou rozhodovat o dalším směřování americké politiky, a tím i šíření vlivu po většině naší planety. Jak všichni víme, Demokraté profitují z dobrých vztahů s nejbohatšími rodinami světa a jejich kampaň je mohutně podporována jak penězi, tak i médii vlastněnými touto skupinou lidí. Joe Biden rozhodně není na první pohled tak známou světovou veličinou, jako byla manželka exprezidenta Billa Clintona proslulého orálním sexem se svou asistentkou Lewinskou. Pár Clintonových platí za tvrdé zastánce tvrdé zahraniční politiky a rozpínavosti USA. Patří tak do stejné skupiny, jako Albrightová zvaná Krvavá Madla, to za útok na Srbsko, či Obama a Bush ml., v jejichž éře se Spojené státy podílely na mnoha válečných konfliktech. Samotný Biden měl podíl na ukrajinském Majdanu a rozhodně není příliš mírumilovným staříkem. Navíc je příliš zahleděný do malých a mladých dívek, a zdá se, že mu prostředí podobné tomu, ve kterém se pohybovali i Clintonovi, tedy poblíž nyní zavřeného producenta Epsteina, není cizí.

  Trump bojuje jako lev a je s podivem, že stále žije. Nejeden z amerických prezidentů a významných politiků, kteří se vzepřeli Rothschildům snažícím se již několik let vytvořit nový světový řád (NWO), zemřel podivnou smrtí či aspoň čelil pokusům o atentát či vraždu. Hovořit o tom by mohli především Kennedyové. Také Trump patří k těm, kteří jdou proti zájmům nejbohatší rodiny světa. Za dobu pobytu v Bílém domě si jistě zvyknul na zákeřnost protivníka, který z něj veřejně zkusil udělat děvkaře a sexuálního predátora, defraudanta a daňového podvodníka, nově pomocí neteře i zloděje majetku v rámci rodiny. Snahy očernit ho trvají po celou jeho vládu, to proto, že Demokraté vnímají vzestup jeho popularity mezi Američany vyznávajícími hodnoty demokracie, bezpečí a prosperity, také vlastenectví. Naopak sebestřední liberálové z řad indoktrinované levicové a především městské  mládeže  účastnící se aktivně nepokojů stojí za Bidenem. Demokraté si vychovávají své voliče stejně pečlivě, jako například Zelení u našich německých a rakouských sousedů a liberalismem načichlý neziskový sektor u nás.

  Samotné volby v USA jsou velmi dobře ovlivnitelné. Korespondenční systém nahrává dalekosáhlým podvodům s hlasy především v okamžiku, kdy jde o těsný výsledek. Trump na to dlouhodobě upozorňuje a v uplynulém týdnu byl zaznamenán pokus ovlivnit tak jedny místní volby, to když se v odpadcích našly volební lístky se jménem stávajícího prezidenta. Ostatně už v minulých volbách došlo na přepočítávání, a to samé při výběru senátorů.  Svůj vliv mají i internet a tajné služby. I přesto například náš Seznam přinesl informaci, že Trump na dotaz případného předání moci v případu prohry prohlásil, že se jí jen tak nevzdá. Opět jde o manipulaci. Bude li jeho prohra výrazná, jistě se ctí odejde a svět se ponoří do doby temna. Bude li to téměř nerozhodně, jistě udělá vše pro důsledné přepočítání hlasů, to proto, že ví o výše uvedeném prohlášení Clintonové, která tvrdí, že je třeba jej vypudit z Bílého domu za každou cenu a nelze dopustit další komplikace v tvorbě nového systému. A vyhraje li s převahou, bude muset udělat v USA důrazně pořádek, to i za cenu represí vůči rabujícím černochům a Antifě s pomocí armády a domobrany. Začátek listopadu tak může znamenat pro Spojené státy skutečně drsné období, které se za jistých podmínek rozšíří i jinam. Konec roku 2020 tak půjde v dosavadním trendu.

Jindřich Kulhavý