Začátek školního roku neznamená…

3. 09 2018 |   www.inadhled.cz     ….to, že by naše dopravní infrastruktura zaznamenala s koncem prázdnin zlepšení. Především hlavní město Praha zůstává staveništěm, přes které je třeba přepravit s prvním dnem zahájení školní docházky následující sezóny tisíce školáků nejen do vzdělávacích ústavů, ale i na kroužky a sporty. Většina klubů s vyšší výkonností už dávno trénuje, ty nejlepší už od první třetiny července a nyní mají za sebou i pár soutěžních zápasů, ale hlavní nápor na dopravu začíná právě dnes. Rozkopaná Praha je prázdninovou realitou už mnoho let. Ne, že by mimo dva nejoblíbenější letní měsíce byly metropolitní komunikace vyžehlené a průjezdné jako nová déjednička v půl třetí ráno (to byl samozřejmě žert, ta nikdy nebude nová, vyžehlená a průjezdná), ale bývalo zvykem, že s prvním zářijovým dnem byla většina uzavírek a oprav dokončena. Tentokráte to vypadá, že si Krnáčová, Dolínek a spol. dali za úkol Pražáky naštvat více a déle, než je nezbytně nutné. Možná se vše podaří dodělat do komunálních voleb, ale o tom lze s úspěchem pochybovat. 

  Ornici připomínající silnice a dlouhodobé uzavírky komplikují příjezd kompletně ve směru z východu a návrat zpět do domů na tomto okraji velkoměsta, ale lepší to není ani jinde. Samotné centrum poté vypadá neromanticky, chybějící asfalt, koleje a obrovské množství dalších nesmyslných retardérů, zúžení, nových ostrůvků zpomalujících provoz, které vznikly a stále vznikají od posledních komunálních voleb, budou nadále a stále více vytvářet špunty a zácpy. Demence těch, kteří tvoří plány úprav dopravy v Praze a blízkém okolí, dosahuje neuvěřitelné výše. Je skutečně otázkou, dokáže li příští vedení hlavního města ještě více škodit. Zelené v činnosti defétistů pravděpodobně nahradí Piráti a ANO si chce Prahu udržet, dá se tedy očekávat, že se situace nijak nezlepší a povede se jim to, zvláště, když vedení ODS nastoupilo jmenováním filosofa Fialy do svého čela sebevražednou misi a Top09 se Starosty připomínají městskou žumpu. Z toho vyplývá, že pondělní ráno pro mnohé začne dříve, to aby stihnuli první zvonění. A každé další ráno bude podobné.

  Kdo zkusil stihnout školu v 8 hodin a směřoval k centru metropole, postál si v kolonách, případně musel vyjet podstatně dříve. Někteří rozumní ředitelé posunuli začátek prvního školního dne na devátou, takže se hlavní nápor malinko rozpustil, ovšem i tak pondělní ráno v Praze připomíná Sodomu Gomoru. I přes tyto problémy a pražskou výjimečnost děti do škol musí. Začíná tak období, kdy už sice není třeba jim vymýšlet program na volné dny a zajišťovat stravu, na druhou stranu se rodiče budou opět rozčilovat nad známkami, občas pochybovat o tom, co za nesmysly je dětem lámáno do hlavy. Budeme vnímat inkluzi, indoktrinaci, ale také někteří budou mít štěstí na schopné pedagogy, kteří se budou snažit bouřlivou mládež něčemu naučit. Do 1.tříd základních škol nastupuje 100200 prvňáčků, jde tedy o skutečně dost dětí, které mohou být novou budoucností této země. Záleží ovšem, v jakém stavu jim ji jednou předáme. Možná se řada z nich po dnešní cestě do školy rozhodne jednou přiložit ruku k dílu a místo studia nesmyslných vysokých škol vezmou do ruky pracovní nástroje a budou tak všem nám užiteční. Pojďme tedy doufat, že i učitelé pochopí, že je třeba potěru vysvětlit pojem slušného slova práce a její potřebnost pro budování světa kolem nás. Tak hodně štěstí všem, kterých se školní rok týká.

J3.K

 

Autor: Administrator

Diskuse