Právě se nacházíte:

Zamyšlení, co dále....

18. 03 2015

  Vážení čtenáři a příznivci těchto stránek, rozhodl jsem se po delší době promluvit o svých pocitech, které mne trápí. Přiznávám, že velmi zvažuji, chce li se mi pokračovat v další práce na inadhledu. Pokud se někdo z Vás ptá proč, vysvětlím.

  Jsem prostý občan této země a mám ji rád. inadhled jsem kdysi spoluzakládal s myšlenkou přinášet budoucím čtenářům co nejvíce zajímavostí, pohled na různé věci z rozličných úhlů. Samozřejmě mělo jít od počátku o nevýdělečný projekt s tím, že časem si na sebe začne vydělávat. Internet je plný podobných projektů, šlo o to být časem lepší. Postupně jsem zůstal sám, autoři se přidávali a odcházeli, on si málokdo uvědomí, že denně napsat článek není nic jednoduchého, navíc je li důvodem snaha přinést něco nového a zajímavého bez nároku na finanční odměnu. Jak jsem předeslal, jde o nevýdělečnou záležitost a dostat se nahoru prostě trvá. Přesto děkuji každému, kdo napsal i jedinou řádku a stal se spolutvůrcem těchto stránek.

  Trápí mne však jiná věc. V rámci přinášení novinek jsem se pustil i do politických komentářů. Sbírám podklady, studuji kauzy, získávám informace jinak, než někteří novináři. Mám k tomu své možnosti, a tak se dozvídám i věci, které jsou většině lidí v této zemi méně známé. Pokud se tedy zmíním o některém politikovi nepříliš pozitivně, mám k tomu svůj důvod.

   Tak, jako se všeobecně ví o úplatcích, krádežích, tunelování a podvádění na nejvyšších úrovních státní moci v posledních 25ti letech, dozvídáme se nyní i o nové garnituře v podobě nejdříve VV a nyní  ANO, o jejich důvodech vstupu do politiky, machinacích a lumpárnách. Pokud v době privatizace utekly stovky miliard, restituce se zvrtkly a bankovní sektor také zažil své, většina stavebních zakázek pouštěla žilou státnímu rozpočtu stejně, jako solárníci, přišel poté Andrej Babiš s tím, že stát nejvíce okrádají malí a střední soukromí podnikatelé. Přitom právě on je tím, kdo se dostal nyní ke zdroji financí, a pokud dříve Tlustý, Macek, Dlouhý, Mertlík, Gross a jim podobní dělali nekalosti relativně potají, Babiš vše zdokonalil a do jeho kapes proudí příjmy ve velkém a víceméně veřejně.

  Snažím se na to pouze upozorňovat.  Dochází tu k diktátu moci, důkazem je poslední dění kolem ministra dopravy Dana Ťoka a jeho nově vzniklé kauzy úplatků z doby, kdy vedl českou divizi Skansky.  Tlak Agrofertu na pouze pozitivní medializaci všeho, co se děje kolem jeho sdružení ANO, je naprosto zjevný a zasahuje už i do nejvyšších pozic, tedy televizních zpravodajství. V Itálii by to nazvali chobotnicí.

  Každý má právo se rozhodnout dle svého mínění, to platí i při svém přiklonění se k politické straně.  ANO vede v preferencích, ukazuje se tím to, že mnohým Čechům nevadí rozebírání této země a ani absolutní moc, tleskají uměle vytvořenému image a populistickým řečem ministra financí o neschopnosti všech, kteří mu nejdou na ruku. Ale i to je právo Vás všech. Bohužel ale od doby, kdy jsem začal upozorňovat na nepravosti a nesrovnalosti, plno bývalých fanoušků těchto stránek přestalo reagovat. Někdo z důvodu nesouhlasu, což je v pořádku a mají na to právo, upozorňuji na megalevárny jejich modly, ale zdá se, že někteří i z obavy následků třeba pro své jméno, firmu, známosti, zisk. A to je to, co mne trápí nejvíce.

  Kdysi mne zatkli na Václaváku a vysadili na Brdech, protestovali jsme proti praktikám KSČ, Lidových milicí a STB. Pokud jste si toho nevšimli, něco z toho se vrací. A je toho více, než tušíte. Estébácké praktiky, ovlivňování a zastrašování u lidí z okolí ministra financí jsou alarmující. Nemám strach jen o sebe, o své děti, přátele, ale i o Vás. Proto zvažuji, budu li pokračovat dále. Přeji Vám klidné myšlenky, ty své musím uspořádat a rozhodnout se.

  P.S. Po uvážení jsem se rozhodl zatím pokračovat, ale ztrácím radost, kterou mi psaní přinášelo. Vrátit ji může pouze Vaše podpora.

J3.K