Zdražování by mohlo vést k rozpadu EU

13. 12 2021

www.inadhled.cz   Je s podivem, kolik Čechů si neuvědomuje, jaké šašky z nás politici a Evropská unie dělají. Teď jsme za klauny, ale brzy budeme žebráky. Důvodem je přístup k zdražování elektrické energie, plynu a pohonných hmot. Prozatím stoupající ceny těchto komodit doléhají postupně na stále větší počet našich občanů. Je otázku času, kdy se to bude týkat úplně všech lidí, přičemž část z nich pošlou zpět blíže ke středověku.

  Systematičnost likvidace progresu evropské společnosti je skutečně excelentní. Politické špičky korumpované z více stran pro ni udělaly vše, co udělat šlo. Začalo to vznikem Evropské unie. Jestliže si někdo naivně myslí, že v době založení bylo v plánu vést ji k prosperitě, spíše se mýlí. Vzhledem k tomu, že špičky ovládající dění ve světě uvažují velmi konzistentně a plánují na mnoho desítek dopředu, což jim navíc díky podezřelé dlouhověkosti umožňuje část svých představ ještě zažít, dá se tedy vcelku předpokládat, že EU je de facto další upgrade vysněné 3.říše. Chvilku trvalo, než se to začalo ukazovat, nicméně teď o této skutečnosti pochybovat nelze. Krásné období svobody odešlo. Vše začalo migrací a vcelku bezprecedentní ignorací států, které ji umožnit odmítly. Především Německo, Itálie, Francie, země Beneluxu a Švédsko otevřely své hranice, čímž ohrozily díky volnému průchodu i ostatní země. Navíc jejich rozhodnutí nejen ignorovaly, ale dokonce vytvářely nátlak, který často hraničil s hysterií, ta navíc dosud trvá. Další ukázkou arogance byl Brexit. Velká Británie se i přes vměšování Bruselu do vnitřních záležitostí nakonec vysvobodila z područí Německa Evropskou unii ovládajícího. Nicméně naschvály ze strany vedení EU namířené proti Velké Británii ukazují na vztek těch, kterým Britové ukázali zvednutý prostředníček.

  S migrací se utrhla lavina zvůle bruselských úředníků. Ještě před dobou covidovou přišli evropští ekoteroristé vedeni účastníky Světového evropského fóra a samotným Klausem Schwabem s novou ideologií. Bylo vymyšleno, to už před nějakým časem, globální oteplování a na něm začali budovat destruktivní New Green Deal. Vypadalo to, že půjde o běh na delší trať, ale vypuštěním upraveného coronaviru se vše urychlilo. I ten se připravoval déle, ostatně s pandemiemi se počítalo už dříve a v těch nejvyšších kruzích. Pro jejich tvůrce už má obyčejný člověk nulovou hodnotu, dokonce by se dalo říct, že spíše zápornou. Především u Rockefellerů a Rothschildů se s touhou po snížení velikosti populace nikdy netajili. Předzvěstí byly ptačí a prasečí chřipky, které ještě nikdo nebral vážně. Covid byl připraven mnohem pečlivě, a to i včetně vytvoření nijak přesvědčivých vakcín a včasného stažení účinných léků. Vzápětí začala mediální smršť a plundrování národních rozpočtů nákupy často předražených a nefunkčních zdravotnických pomůcek. Chvilku se čekalo na vakcíny, asi je bylo třeba doupravit, nicméně jejich pořízení provázené smlouvami, které ani nelze zveřejnit, tak moc by se ukázala celá nahota naplánované pandemie, udělalo do státních pokladen další díru. A ještě udělá. Těch miliard, které se po tuto dobu odkláněly do soukromých kapes, bylo také hodně. Ani tady není konec. Ještě nějakou dobu budeme demoralizováni novými mutacemi, drženi ve strachu, který u mnohých uděl nevratné změny v psychice, myšlení a ve vztazích.

  Green Deal byl mezitím vcelku nenápadně posunut do další urychlené fáze. Vypínají se elektrárny, případně se k tomu schyluje. Zásobníky plynu jsou poloprázdné, což mohlo mít minimálně dvě příčiny. Buď na plyn nebyly peníze, nebo se nenakupovalo záměrně. Obojí je správně. Američané slíbené dodávky pro Evropu poslali do Číny, ruský plyn z určitých důvodů proudil pomalu a ceny šly nahoru. U elektřiny je to ještě drastičtější podvod. Největší spotřebitelé Němci vykupují elektřinu, kde se dá, tedy i u nás. Trh s ní byl nejdříve liberalizován, aby se ceny srovnaly, poté byl ovlivněn emisními povolenkami, což je eurounijní ultrazlodějna, byl k nim umožněn přístup spekulantům, a ejhle, ceny vylétly nahoru. Přidejme zavřené uhelné doly, nedostatek plynu pro plynové elektrárny, část evropských zemí stojících proti jádru a horší počasí odstavující větrné a solární náhražky. A jen debil (omlouvám se) může v tuto chvíli volat po snižování emisí CO2 likvidací automobilů se spalovacími motory a chtít je nahrazovat elektromobily. Zvláště, když existují desítky jiných zdrojů vypouštějících do vzduchu mnohem více škodlivých látek než moderní auta s klasickým pohonem.

  Ptáte li se na cestu ven, pak je to rozpad Evropské unie a návrat k národním státům hospodařícím na svém za své. Což je v rozporu s představou berlínských elit toužících po Evropské federaci. EU se i tak rozpadne. Nejdříve padne eurozóna, poté se začnou odlamovat jednotlivé kousky. Byrokratický a předražený aparát nemá moc šancí přežít. Rozpad EU není nutně brzdou další ekonomické spolupráce. Ale je předpokladem k tomu, abychom se stali zodpovědnými sami k sobě. Bez toho nás čeká chudoba, o které se nám před pár měsíci ani nezdálo. Jsme relativně malá země, nikdy nebudeme velmoc. Tedy s výjimkou ženského tenisu. Jinak ale máme minulost tvořenou šikovnými lidmi, jsme mistři improvizace a zvolíme li si politiky schopné spolupracovat s více stranami, máme na to se postavit na své nohy. Jen je třeba ty staré poslat do výslužby, některé do kriminálu a výjimečné grázly…asi by stálo za to obnovit trest smrti. Zatím jen ztrácíme čas. A ten, jak víme, stojí další peníze.

Jindřich Kulhavý