Právě se nacházíte:

Žena a technika

11. 04 2014

  Lehce emancipované a plně osamocené ženy dnes možná budou nesouhlasit, nicméně skutečnost je prostě taková. 99% žen je naprosto neschopno pochopit základy mechaniky, fyziky a jejich vidění jemné techniky přístrojů končí u schopnosti je ovladačem naprogramovat.    

 Tato vlastnost zase často chybí mužům, nicméně má vliv pouze na načasování domácích prací, zatímco absence ženského smyslu pro stroje je pro tyto mechanismy likvidační. A nejen pro ně.

   Těžké je vysvětlovat, že do odpadu u dřezu se těstoviny nevylévají a vařící olej poškodí nejen dřez a sifon, ale zároveň se s něj stane časem bytelný špunt, kuchyňská deska že není nehořlavá, krájí se na prkénku k tomu určenému a ostří nože není nezničitelné, dopadající sklenička udělá v dlaždici na podlaze pěknou díru, též bouchání dveřmi má neblahé následky na zámky a zárubně. Ty trpí i častým kontaktem s vysavačem, jehož zvuk mimochodem přímo ničí mužovo sluchové ústrojí.

  Přesuneme li se směrem k prádelnám, pračka se prostě nedá nacpat k prasknutí, protože voda, kterou naložené prádlo nasákne, také něco váží, takže utržený buben je pravděpodobností. Hadříky zabraňující obarvení jsou zátkou pro odtok vody a vyčištění filtru jednou za čas není na škodu, jen se na tro musí myslet. Žehlička je horká,takže se může v jejím okolí cokoliv vznítit, zvláště, když se prostě nevypne. Vůbec bych se nezabýval garáží a auty, tam je vztah pouze estetický a čistě spotřební. Rozsvícená kontrolka oleje není barevná hudba a divný zvuk motoru nenaznačuje poruchu reproduktoru.

   Chápu, že nemůžeme chtít po našich partnerkách zázraky. A tak opravujeme, kupujeme nové, chytáme se za hlavu, kterou nevěřícně kroutíme, zdokonalujeme námi používané. Radši neprozrazujeme ovládání kotlů, sekaček a nářadí z dílen, riziko poškození čehokoliv by rapidně stouplo. A teď se omlouvám, řeším právě koupi nové pračky a likvidace dvou starších. V oddělení vysavačů jsem pravidelným zákazníkem a dálky od televize bych mohl vyrábět….ale stejně je máme rádi, vždyť bez těch hospodyněk by nám vše vydrželo do konce života a nudili bychom se, protože bychom neměli co pořád dokola nakupovat a opravovat. Mimochodem…zase umřel vysavač.

J3.K