Zlámat ruce a to komplet…

19. 08 2014

 www.inadhled.cz Jsou situace, při kterých zachovat klid nelze, myšlenky i největších flegmatiků naberou směr, kterým se ubírají ty masových vrahů, před očima se zatmí a násilnické sklony mají své opodstatnění.

  Představte si okamžik, kdy přicházíte na místo, kde bývá Vámi oblíbená věc. Váš pohled se automaticky někam zaměří a…objeví prázdné místo. Nejdříve šok, poté vztek a bezmoc. Mozek přepne a horečně začne pracovat. Začnete kroužit kolem místa, pokud jde o drahou věc, voláte stopadesátosmičku, čeká Vás plno otázek, které stejně pachatele skutku loupeže zpět nepřivedou.

  Množství loupeží způsobuje relativní laxnost bezpečnostních složek. Rozhodně nevidíte mravenčí práci kriminalistů, kterou se prezentují v oblíbených seriálech. Bezpečnostní složky pracují dostatečně jen v úrovni vražd a hospodářské kriminality, běžné krádeže vás ne konci většinou nepřekvapí suchým oznámením odložení případu, pokud je výjimečně zloděj dopaden, často posedí u protokolu a po pár hodinách krade dále.

  A tak se nám po bytech, domech, zahradách a parkovištích prohání lumpové smějící se majitelům do očí, nic jim není svaté. Jste li starý, mladý, invalida, máte li něco, co je zaujme, nic není dostatečně zabezpečené. Alarmy, řetězy, kamery, trezory, to vše je ani moc nezajímá. Jejich mottem je ukrást co nejvíce a dokud to jde. Pokud při své činnosti nic nezničí, máte štěstí, většinou se s ničím moc nepářou. Skoro to volá po zapomenutí na slovo lidské. Ve středověku si uměli poradit a useknutá ruka nebyla ničím výjimečným. Možná bychom se divili, kolik bezrukých spoluobčanů by nás denně potkávalo.

J3.K