Změna náboženství v Německu ovlivňuje Evropu

7. 08 2019

www.inadhled.cz    Naši západní sousedé patří dlouhodobě k základním kamenům evropské kultury. Německo bylo vždy významným hráčem na poli evropské politiky, ekonomiky, umění a ozbrojených sil. Vrozená německá rozpínavost a ochota podřídit se drilu vytvořila z národa žijícím za našimi hranicemi disciplinovanou společnost často závislou na svém ideologickém vůdci. Nic na tom nezměnily ani dvě prohrané světové války, dokonce ani dočasné rozdělení země a područí USA a Sovětskému svazu. Po 2.světové válce se ¾ země vzpamatovaly poměrně rychle a s pomocí spojenců se opět vrátily na čelo v mnoha oblastech hospodářství, výroby a moderních technologií. Německé firmy patřily dlouho k tomu nejlepšímu v Evropě.

  Disciplinovanost Němců je proslulá. Jestliže za 2.světové války byli ochotní nastoupit cestu na Sibiř a po milionech umírali ve jménu agresivní a scestné ideologie, přičemž nekompromisně vyvražďovali celé národy stojící jim v cestě za Hitlerem vytýčeným cílem, pak nás nemůže překvapit naprostý obrat, po kterém si posypali hlavu popelem a otočili o 180°. Nejdříve otevřeli svou zemi Turkům a tehdejším Jugoslávcům a v době uměle vytvořené migrační krize stála jejich kancléřka v čele těch, kteří se zasloužili o zaplavení západní části kontinentu muslimy z Blízkého východu a Afriky. Její proslulé pozvání znamenalo hromadně organizovanou migraci a více jak milion přistěhovalců během dvou let. Což by šlo teoreticky považovat za problém Německa, kdyby nefungoval Schengenský prostor. Ten tu však je, takže tažení na vysněné Německo znamená zátěž pro všechny tranzitní země a sousedy Německa. Zároveň Evropská unie trvá na přerozdělování do všech svých zemí dle určitého klíče, takže volání Merkelové po levné pracovní síle v podobě afrických lékařů a inženýrů má dopad na celou Evropu. Němci tak opět ukázali, že sami sebe považují za natolik silnou zemi, že nemají potřebu ptát se ostatních na názor a nerespektují ani neochotu podřídit se diktátu Berlína. Navíc spojením s Francii došlo k vytvoření silné mocenské koalice určující další trend evropského vývoje.

  Samotná migrace vytvořila v Evropě zásadní rozepře a i disciplinované německé obyvatelstvo pociťuje její drsné dopady. Násilí a kriminalita ve městech rostou, sociální jistoty jsou výhledově ohrožené, integrace muslimů se nedaří dle původních představ. Vznikla proti němu silná opozice v podobě politické strany AfD, která i přes skutečnou represi získává stále více voličů. Tedy bylo třeba něco změnit. Ideálním světovým problémem, který odstartovala aféra Diesekgate, se stala klimatická krize. O tom, že jde o další uměle nastartovanou celosvětovou záležitost, není pochyb. Je třeba si uvědomit, že společně s klimatologií se do popředí dostalo ještě genderové inženýrství, takže zástupná problematika zatlačující migraci do pozadí je připravena. Sázka na vznik nových pohlaví nebyla úplně vítěznou, nicméně rozvířila debaty o potřebné toleranci, ignoraci přírodních zákonů a dokázala částečně otupit ostří migračního kopí vraženého do samotného srdce Evropy. Ne však dostatečně. Takže propaganda zapracovala a napomohla vzniku klimatické celosvětové krize. Němci tak velmi rychle převlékli kabát a na první místo v zájmu něco vyřešit se stalo počasí na Zemi. A je třeba jednat rychle, protože momentální nevelké globální oteplení může být za pár let nahrazeno předpovídaným ochlazením. Klima se totiž na naší planetě mění v určitých cyklech, takže z dlouhodobého měření se dá očekávat dokonce malá doba ledová. Z toho vyplývá, že do dvaceti let pravděpodobně přijde snížení teploty v Evropě.

  Všimněte si souhry termínů, kdy se k nám vrátí studenější roky a zároveň by měla být plně nahrazena vozidla se spalovacími motory elektromobily. Musí se tedy šturmovat a v tom jsou Němci skutečnými borci. A Gretu jim seslalo samotné nebe. Takže klimatologická krize propíraná v médiích, její aktéři a propagátoři ignorující realitu a skutečnost zaplňují titulní stránky a Němci se předhání se Švédy a mezi sebou v tom, kdo vymyslí větší nesmysl a co nejdříve jej uvede do praxe. A abychom nekřivdili pouze Němcům, Brusel si uvědomil tu genialitu, za kterou považuje možnost zatlačit migraci a její důsledky do pozadí a zároveň využít další umělé aféry k zvýšení tlaku na obyvatelstvo. Takže klima momentálně jede a v Německu se stalo číslem 1 na hitparádě mediálních bublin. A to je pořád ještě v záloze dosud jen pobublávající genderová propaganda, která když by se pořádně rozjela, tak si na zběsilé Afričany strkající Němce do kolejiště či mačetou se ohánějící individua v ulicích nikdo ani nevzpomene. Němci mají novou mantru. Po solidaritě a nápravách křivd přichází elektromobilita bez schopnosti státu zajistit výrobu elektrického proudu. Němečtí inženýři dostali za úkol vytvořit alternativní zdroje, takže můžeme očekávat snahu vyrobit perpetum mobile.  Zároveň Německo má ještě z čeho brát, takže zvyšování daní, poplatků a čehokoliv, co doplní státní pokladnu, postupně přichází a ve jménu ekologie jsou Germáni ochotni se podílet na něčem, co je v realitě naprosto zbytečné. Jenže klimatologie byla povýšena na státní náboženství a předhánění se v tom, kdo bude více disciplinovaný, dokáže u našich západních sousedů vyšroubovat ideologické šílenství do nehorázné úrovně.

  Změny spojené s přechodem na elektromobilitu a zavíráním velké části elektráren budou tak mít zákonitě dopad na všechny politicko-obchodní partnery Německa. Jsme mezi prvními na řadě. Nejen, že náš největší podnik vyrábí auta pro koncern VW, ale i plno dalších společností je vázáno na automobilovou výrobu a na německé vlastníky. Naše energetika již nyní dodává elektřinu do evropské sítě, dá se očekávat prudké zdražení. Je třeba si přiznat, že sázka na přimknutí se k Západu bez ponechání si otevřených zadních dvířek byl podstatný omyl. Nové náboženství zvané klimatická krize je především zastíracím manévrem před následky migrace a důsledky, které přijdou s touhou vše fungující změnit, budou katastrofální. Nezmění li se chování německých voličů a budou nadále dávat své hlasy Zeleným, čeká nás návrat do temných dob socialismu. A opět to jsou Němci, kdo určují chod evropských dějin. Mimochodem, Rusko už má své zkušenosti a drží se zpátky, zároveň se potichu připravuje na to, co přijde. Štěstí přeje připraveným.

J3.K