Zrušením hotovosti do otroctví

12. 01 2021

www.inadhled.cz  Události posledních dní dávají za pravdu odpůrcům závislosti na médiích, digitalizace, rušení hotovosti a dalších možností, jak z aktivního člověka udělat naprostého psance. Jestliže snem ,,vizionářů“, jakými jsou Gates, Musk, Zuckerberg a pár dalších, je totální kontrola lidstva, pak většina lidí vůbec nechápe, jak jim to ulehčují.

  Spojené státy zažívají velmi bouřlivé období. V podstatě probíhá politická bitva o jejich budoucnost, v níž vítěz získá právo na určení dalšího směřování této země. Budou li to Demokraté, zažijeme nebývalý příval levičáctví, ekonesmyslů a diktatury. O svobodě už nebude moci hovořit ani náznakem. Zároveň očekávejme několik nocí dlouhých nožů, pár měsíců honů na čarodějnice, násilí na příznivcích nynějšího prezidenta, vzestup moci Antify a BLM a rozkvět liberalismu v polovině světa, dost možná prosazovaného pomocí zbraní. V opačném případu bude zajímavé sledovat úklid hnoje v amerických politických stájích, přeměnu internetu, zavedení pořádku v bankách a tvrdý boj s Deep State. A dá li pánbůh, zbyde trochu té demokracie i na Evropu.

  Není to tak dávno, co se zakladatel Facebooku procházel po Karlově mostě. Kdyby to zkusil nyní, dost možná by skončil ve Vltavě. Jeho ovlivňování amerických voleb se stalo jistou ukázkou moci sociálních sítí a světa internetu. Společnosti, jakými jsou Facebook, Twitter, Google, Amazon, si přisvojují právo určovat, co je správné, prospěšné a vhodné. Argument, že jde o soukromé subjekty, neobstojí. Už dávno pro ně měla být nastavena etická pravidla, která by jejich existenci povolila pouze tehdy, kdy by zaručovaly svobodu slova, projevu a politické plurality. V době, kdy je komunikace bez těchto a jim podobných firem těžko představitelná, musí být zabráněno monopolnímu vystupování a zároveň není možné akceptovat jejich spojování se proti jiným sítím pomocí tvoření kartelů, pokud tyto  nesdílejí stejné politické názory. Sociální sítě a jejich provozovatelé by měli být apolitické. Cenzura pouze omezená v přesných koridorech, tedy hrubé násilí, pedofilie a skutečný fundamentalistický a náboženský terorismus.

  Další hrozbou je svět peněz ovládaný několika jedinci tak, abyste byli závislí na jejich vůli. Zrušení hotovosti, ke kterému se směřuje, je jeden z nejšpinavějších triků v historii lidstva. Už teď záleží na libovůli bank, zda li Vám půjčí, otevřou účet, také jakou částku si můžete denně odčerpat. Mohou však jít dále a když se jim nebo státu znelíbíte, zablokují Vám účet, obstaví ho, znemožní Vám nakládat se svými ,,penězi“, byť ve formě plateb kartou. A to nemluvíme o možnosti nechat znárodnit účty všem, případně vybrané skupině nehodných. Ve chvíli, kdy v tomto směru politici a banky dosáhnou svého, staneme se prostými otroky.

  Donald Trump se stal symbolem toho, jak se určité elity dokážou spojit proti tomu, kdo je chce usměrnit. Zablokování účtů na sociálních sítích a totální likvidace té, která mu umožnila se prezentovat, se stalo výstrahou. Přidaly se banky, které odmítají s jeho společnostmi spolupracovat, utočí média vlastněná podporovateli Demokratů. Byl zrušen turnaj prestižní golfové soutěže v rámci PGA Tour běžně pořádaný na hřišti vlastněném Donaldem Trumpem. To je jen krátký výčet toho, co má ,,potrestat“ prezidenta za to, že odhalil obrovské podvody při volbách, dále za jeho hon na pedofily, za vlastenectví a striktní dodržování Ústavy. V podstatě jde o výmaz jeho osoby, a ještě spíše o pokus dostat ho na pranýř. Jenže, nyní se bavíme o americkém prezidentovi, který má relativně dost prostředků, jak se bránit. Představte si, jaký dopad by to mělo na kohokoliv jiného. V podstatě vyresetovat člověka a dohnat ho k zoufalství je to nejmenší. Stačí na to fakticky pár souběžných kliknutí a je po životu.

  Připomeňme si, že u nás mají záměry přiblížit se k těmto ideálům především Piráti, Top09 a čerstvě i STAN. A proto se zkuste při každé platbě kartou, při banu na sociálních sítích či třeba pocitu, že Váš telefon někdo odposlouchává, zamyslet nad tím, kde končí svoboda a začíná otroctví. Protože je jisté, že se k jeho určité formě rychle posouváme. A zároveň lze vytušit, kdo nás do něj chce dostat.

Jindřich Kulhavý