Agresivita místních hrdinů se zvyšuje

1. 03 2022

www.inadhled.cz   Aktivita kolem Ukrajiny nabírá na obrátkách. Plno lidí naložilo humanitární pomoc do dodávek a zamířilo k hranicím. Tam nyní hnijí hromady potravin, které nikdo nechce, také se tam válí deky a další věci. Možná to tak není všude, ale na některých přechodech tomu tak je, takže zvažte, volíte li správný druh pomoci, chcete li ji nabízet. Podobně to může dopadnout s finančními prostředky věnovanými neziskovým společnostem a určeným k přerozdělení. U peněz nelze říct, že o ně nikdo nestojí, spíše je otázkou, kde jich kolik zapadne.

  Válka na Ukrajině má několik průvodních jevů. Opět se nebudeme zabývat vojenskými operacemi přímo tam, protože zprávy z místa konfliktu a střetů jsou natolik protichůdné, že reálně tvrdit, co se děje, a dát za to ruku do ohně, by bylo nezodpovědné. Přesto pár slůvek ztratíme. Měli jsme možnost zahlédnout pár záběrů údajných reálných situací, kde se později ukázalo, že jsou sice pravdivé, ale nejsou zrovna aktuální a se současným stavem a událostmi nemají nic společného. Tyto záběry poskytl jako důkaz nelidskosti Rusů evropský mainstream, přičemž u některých naprosto evidentních lží musel s omluvou ven. Dále je tu jisté podezření, že se samotní Ukrajinci snaží páchat zločiny a škody tak, aby to poté mohlo být ukazováno jako zvěrstvo Ruské armády. Tyto zprávy vysílají ti, kteří mají obavu z vlastních vojáků. Také v Luhansku a Doněcku jsou situace, o kterých média neinformují, nicméně zajatí ukrajinští vojáci byli přivedeni na místa, kde jsou pomníky dětí zabitých za posledních 8 let. Samozřejmě to může být všechno údajná špinavá propaganda, ale těch ,,podezřelých“ informací je na náš vkus až moc. Navíc přichází přímo z místa konání festivalu s tématem harašení zbraněmi.

  Vraťme se domů. Naši politici ochotní vstoupit do války nám tvrdí, že není třeba se bát nedostatku plynu, kterého máme zásobu tak…na měsíc. Je začátek března, to tedy není mnoho. Zatím Rusové plní závazky a tato komodita proudí do Evropy nadále. Pokud by však zavřeli kohouty, případně je značně přivřeli, máme vcelku zásadní problém. Březen, za kamna vlezem, duben, jsme v…. To by bylo nové přísloví. Bez ruského plynu a uranu se Evropa dostane do mnohem větší krize, než tušíme, přestože včera na Slovensku přistálo letadlo s ruskými palivovými články pro slovenskou jadernou elektrárnu. A odborníci tvrdí, že třeba takové Německo či Itálie jsou dopředu s Moskvou domluveni na dodávkách i úhradách plynu v případu neumožnění Rusku být nadále v systému SWIFT. To naši rusobijci ve vládě či Pirát močící na zeď ruského velvyslanectví žádnou takovou dohodu nemají. Místo snahy zajistit pro české občany základní potřeby přemýšlí, jak obejít zákon o nemožnosti Čechů sloužit v zahraniční armádě a chtěli by je poslat na frontu. Tedy tam, kam často nejdou ani Ukrajinci žijící u nás. Ti naopak dělají vše proto, aby sem k nám dostali své rodiny a zlegalizovali jim trvalý pobyt tady. Obzvláště zajímavý výsadek utíkajících před válkou se podařilo zachytit na Slovensku, kde si přivezli 120 Ukrajinců, z nichž 117 bylo podezřele tmavé až černé pleti. Šlo prý o studenty, jen nikdo z nich neuměl řeč, ve které údajně studují.

  Agresivita médií a politiků nese své ovoce. Bohužel značně shnilé. Vzniká tu nenávist k lidem hovořícím rusky. Často je jedno, jde li o Rusy u nás žijící či Ukrajince mluvící ruštinou, plno lidí je k nim značně nepříjemných a dokonce dochází k propouštění z práce, neochotě obsloužit je třeba v restauraci či byla objevena cedule s urážlivým textem na státním úřadu. Což nás nemůže překvapit, když si vzpomeneme, že ještě nedávno byl stejný přístup covidových hysteriků popostrkovaných vládou proti těm, kteří prostě hru na pandemii nepřijmuli. A tak řada rouškařů a vpich absolvujících, co ve strachu o život ještě nedávno hledali co nejefektivnější respirátor určený do prašného prostředí, někteří dosud jezdí v autě sami zahaleni do přenosného atomového krytu, vyměnili cíl svého agresivního chování a místo těch drze zdravých a s vlastním rozumem atakují cokoliv, co jim přijde i náznakem spojené s Ruskem. Bylo by zajímavé vidět, jak by se zachovali, kdyby za rohem narazili na ruský batalion.

  Dalším úkazem dnešní doby je snaha udělat ze sportu bojiště, z něhož budou vyhnáni sportovci. Rusko má v mnoha disciplínách skutečné hvězdy, proti kterým se těžko soupeří, takže zbavit je možnosti obhajovat své výsadní postavení je výzvou a prostředkem k tomu, aby jiní mohli vystoupat na sportovní piedestal. Už nestačí potupa, kterou je nemožnost na olympijských hrách používat vlastní národní symboly a ruskou hymnu, ale jde se dál a reprezentanti Ruska nejsou pouštěni do zápasů a klání. Opět je velmi aktivní Česká republika. Sice nám ten sport teď moc nejde, vláda na něm šetří, ale když už i takový Hašek zvaný kdysi Dominátor tlači na selekci sportovců a napadá třeba Ovečkina, tak to musí být dobré. Vzpomínáte po Naganu? Lidé požadovali Haška na Hrad. Nyní tedy navrhujeme Bezděz. Tam by mu bylo tak akorát.

  K tomuto a výše řečenému máme tedy jednu poznámku. Až opadne první hysterie kolem Ukrajiny a chápavé většině dojde, že mnohé bylo jinak, hladina nenávisti se uklidní a stane se následující. Němci, Italové, Frantíci, ti všichni se Ruskem domluví na diplomatickém příměří a budou dále obchodovat, obousměrně poputují peníze. Srbové a Maďaři na tom budou ještě mnohem lépe, ti zůstali dokonce solidární a nestranní, podobně Chorvaté. Ovšem velcí válečníci Poláci, potom státy řinčící zbraněmi a bez skutečné armády, tedy my a Slováci, doplatí na agresivitu a idiocii vlastní politické garnitury. Hloupost našich představitelů, jejich arogance a ignorace stávající závislosti Evropy na ruských nerostných zdrojích z nás nakonec udělá prosté žebráky. Tak tedy, až půjdete na koncert pro Ukrajinu, na kterém vystoupí řada zmanipulovaných umělců a z které výnos půjde přes politickou Pánkovu neziskovku Člověk v tísni, nezapomeňte, že jsme Vás před tím varovali. Jste jen zneužiti. A pokud se prezentujete nenávistí k Rusům a solidaritou s Ukrajinou, vězte, že ne vše je takové, jak je Vám předkládáno. 

Jindřich Kulhavý