Právě se nacházíte:

Chcete účet v bance?

7. 10 2019 |

www.inadhled.cz    Moderní doba má tendenci mnohé komplikovat, i když nám tvrdí, že se vše díky technologiím zjednoduší. Jaká je však skutečnost? Vše směřuje ke ztrátě soukromí občanů a k možnosti je kdykoliv odříznout od zdrojů umožňujících svobodně dýchat a žít.

  GPDR zasáhlo do našich životů. Mělo zabránit svobodnému nakládání s údaji obyvatelstva a přineslo stovky školení, tisíce informací a nulový efekt. Nebo máte dojem, že Vám chodí na maily méně reklam, různých nabídek či se zvýšila míra Vašeho soukromí? Nikoliv. Stačí si na internetu zkusit najít nějaký produkt a vzápětí Vás překvapí desítky dalších dodavatelů podobného zboží nebo služeb. Zaplní Vám to nejen mailovou schránku, ale také Facebook, Instagram a další možné sociální sítě. Ještě to na Vás požaduje místo, kde se nacházíte, tedy pokud náhodou nemáte stále zapnutou lokaci Vašeho telefonu. Chcete li tedy mít soukromí, nechte mobil jezdit v autě u někoho jiného, to aby všichni nevěděli, kde se stále nacházíte. Máte li milence či milenku, je pravděpodobné, že Vaše mobily jsou si nablízku stejně často, jako Vy, o čemž získat informaci je snadné zhruba pro tisíc lidí a organizací. Podobné je to s matrikou a rodnými listy.

  Ještě horší situace je v bankovnictví. Přestože zaměstnanci bank tvrdí, že dělají vše pro bezpečnost Vaši i Vašich účtů, veškeré kroky postupně vedou k tomu, aby banka o Vás věděla vše. Údajně proto, aby Vám mohla nabídnout více svých produktů, o které ani nestojíte. Bankovní sektor tu totiž není proto, abyste se cítili komfortně. Jeho prioritou je vlastní zisk.  Tomu je mnohé podřízeno. Všechny ty karty, debetní účty s kontokorentem a půjčky mají přinutit lidi přestat přemýšlet a snadněji utrácet. Koupíte li si cokoliv na úvěr, nejen že státu odvedete několik daní zároveň, ale ještě tratíte na úrocích a dalších placených službách bank. A až dorazí záporné úroky, přičemž účet bude povinný a platby kartou jediné možné, nebudete mít ani peníze a ani soukromí. Kde kdo bude vědět, za co utrácíte, kde se pohybujete a co děláte. Součinnost mobilu a platebních karet s možností implantace čipu ve spojení s kamerovými systémy včetně těch na počítačích, tabletech a v telefonech z Vás udělají plně kontrolovanou osobu.

  Chcete li si založit účet, podepisujete x dokumentů o GPDR, vytváříte podpisové vzory a přijímáte hesla, to vše s tím, že se banka zavazuje neposkytovat informace 3.osobě. Skutečnost je taková, že mimo peněžního ústavu má přístup k informacím o účtech, pohybech na nich a majitelích ještě několik složek Policie ČR, Finanční správa, Europol, CIA, FBI a určitě se zprostředkovaně k nim dostane ještě někdo jiný včetně hackerů. Navíc se Vás zeptají na Vaší politickou aktivitu (to je skutečnost), na vše, s čím podnikáte a obchodujete. Samozřejmě požadují telefonní číslo, kdy vstupové kódy nejsou vázané na číslo, ale přímo na telefonní přístroj, takže přehození sim karty znamená nahlášení změny přístroje, dále adresy, maily. hcete li eurový či dolarový účet, musíte vyplnit dotazník a čekat na schválení, které nemusíte získat.

  Kdysi založení účtu trvalo 15 minut, za další půlhodinu byl plně aktivovaný a mohli jste začít pracovat. Nyní se dostavíte na výslech, rozdáte desítku autogramů, celá procedura vyžaduje přes hodinu práce, několik dnů čekání na schválení toho eurového a hlavně už se neobejdete bez mobilního telefonu. Jsme pomalu zatlačováni do kouta a GPDR je jenom malá domů pro ty, kdo jej vymysleli, školí ostatní a inkasují. Pozitivní dopad a naše životy rovná se nule. Ostatně jako v mnoha dalších směrech týkajících se ,,progresu´´ moderní doby. Mladí stávkující za cokoliv si vůbec neuvědomují, že i za socialismu byla v mnohém větší svoboda, než je nyní. Prominentní disident jezdil v mercedesu (to tenkrát mohl jen málokdo), ukončit odposlech telefonu znamenalo vyndat ho ze zásuvky, sledovat Vás mohli tak v civilním žigulíku a nikoliv dle toho, kde a co nakupujete a platíte kartou.  Stále více se blížíme k době, kterou tak skvěle přiblížili ve filmu Demolation Man. Nikdo nechce strašit, ale toto dílo lze skutečně považovat za pro mnohé inspirativní, pro jiné za předzvěst masakrální budoucnosti.

J3.K

Diskuse

.