Další den plný překvapení a pár zajímavostí

26. 02 2022

www.inadhled.cz  Informovat o dění na Ukrajině se stalo nebezpečným. Tedy pokud nepapouškujete to, co sdělují média a jak se k tomu vyjadřují politici, umělci a část veřejnosti. Pokud nejste ochotni přijmout to, že Rusko není agresor, který nevstoupil na ukrajinské území bezdůvodně, a hledáte skutečné příčiny, tedy tady jich pár máme. A věříme, že se brzy dozvíme další. 

  Vladimír Putin již několikrát požadoval ukončení přibližování se vojenských jednotek NATO k Rusku. Dohoda stará 30 let o tom hovořila a ze strany NATO byla mnohokrát porušena. Mezi zeměmi, které s určitými podmínkami Sověti kdysi opustili, je i Česká republika. Kocáb na tom neměl nijak zvláštní zásluhu, jen si udělal jméno. Přestože jsme nakonec na Brdech americký radar nepostavili, jsme součástí útočného paktu, ve kterém mají hlavní slovo Američané. Jen pro osvěžení paměti, vysoce postavenou postavou v této alianci byl i ,,horký“ kandidát na post prezidenta gen. Petr Pavel. Toho snad nemůže nikdo volit. I když… Zase zpět k současné situaci. Sovětská armáda pod touto podmínkou opustila své pozice v postkomunistických zemích. NATO poté otevřelo v rozporu s dohodou náruč státům z bývalé Varšavské smlouvy a zaparkovalo tak de facto u hranic s Ruskem. Následně se pokusilo to samé udělat s Ukrajinou a pokračovat tak v obkličování Ruské federace. Prvním krokem byl Majdan, od té doby se začala Ukrajina měnit. Došlo k porušování Minských dohod. To muselo zákonitě vyvolat reakci. Přišla a najednou se všichni diví. Trochu i my, jenže až nyní vyplouvají na povrch různé věci.

  Východ Ukrajiny hustě osídlený obyvateli s ruskou národností se stal terčem pro Ukrajince a jednání s těmito lidmi je prostou genocidou. Pár let souvislé lokální války přineslo mnoho utrpení, nenávisti, bolesti a odcizení. Tzv. separatisté jsou ti, kteří chtějí žít v klidu a míru na území, na kterém se narodili. Podobné to mají Baskové ve Španělsku, ale jejich vůdci skončili v exilu či v kriminálu. Dávno by se osamostatnili, kdyby někde blízko existoval baskický stát, který by jim pomohl jak vojensky, tak i politicky. V tom mají však smůlu. Navíc v baskické části Španělska se přeci jenom nestřílí. To v Luhansku a Doněcku je to jinak. Rusko dlouho žádalo o změnu přístupu Kyjeva k občanům v těchto oblastech, ovšem marně. Takže uznalo nezávislost obou republik a vzápětí jim pomohlo vojensky.

  Cílem ruských raket se také staly objekty ukrajinské armády. Rusové dopředu avizovali, kam se zaměří, to aby tato místa vojáci opustili. Zároveň pro ty, kteří to udělali, jsou utvořené koridory, kterými se svobodně mohou vrátit domů k rodinám. Samozřejmě ti, kteří chtějí bojovat, přijímají rizika. To je pochopitelné, přesto Rusové k nim mají úctu, protože se rozhodli bránit svou zemi. Daleko horší je však to, že ukrajinský prezident Volodymir Zelenskyj vyzývá civilisty, aby pomocí Molotovových koktejlů napadali ruské vojáky. To je ubohost, protože tím tyto odvážlivce posílá na smrt. Rusko žádá demilitarizaci Ukrajiny. Jistě, někomu se to může zdát být poměrně drsné, jde o svobodnou zemi. Ale třeba v Kyjevě bylo zničeno speciální centrum pro propagandu a psychologické operace vzniklé za pomoci odborníků z NATO. Což opět ukazuje na skutečnost, kterou je reálné prorůstání aliance NATO do ukrajinských ozbrojených sil. O jejich zásobování vojenským materiálem není pochyb, a i to je důvodem k zásahu ruských raket. Rusové Ukrajinu varovali. Dlouho, několik let. Nadějí byl dialog mezi Putinem a Trumpem, který postupně stahoval americké jednotky a výzbroj z blízkosti Ruska, ovšem s nástupem Bidena se vše vrátilo do období studené války.

  Dalším místem zájmu zaměřovačů jsou biologické laboratoře, v nichž mohou vznikat biologické zbraně. Ty jsou pod správou amerických služeb a firem, případně byly financovány Ministerstvem obrany USA. Nachází se v Oděse, Vinnycji, Užhorodu, Lvově (3), Kyjevě (3), Chersonu, Ternopilu v blízkosti Krymu a v Luhansku. Dále se mohou nacházet v oblasti Charkova a Mykolajiva. Ty Rusům známé jsou postupně likvidovány. Ukrajina je navíc zemí s rozsáhlou výrobou syntetických drog dodávaných do celého světa. I tato činnost je sledována a proti některým těmto místům bylo zasaženo.

  Jak jsme již naznačili, Rusové nebojují doslova s Ukrajinci, ale čistí jejich zemi od svrabu, který ostatně dusí celý Západ, tedy i včetně České republiky. Myslet si, že se Rusové budou zabývat námi podobně jako Ukrajinou, je zbytečné. Nás, pokud budou chtít, zlikvidují ekonomicky. A udělají li to, pak pouze jako odvetu za nezodpovědné chování našich politiků a za jejich unijní a proamerické řiťolezectví, které způsobuje nevratné škody. Stranou se nehovoří jen o zkorumpovaných politicích či o výše uvedeném, ale i o rozbití sítě pedofilů, obchodníků s lidmi, atd. Neznáme všechny okolnosti, ale brzy se je dozvíme. Zároveň je nám líto těch, kteří se momentálně nachází v místě bojů a chápeme obavy dalších, kteří jsou tady a rádi by sem přivezli své rodiny. Ano, vyslovujeme solidaritu ukrajinskému lidu, který byl vlastními politiky a jejich přístupem podobným tomu preferovanému u nás vtažen do bleskové války. Chápeme jisté rozladění a strach, ale k nim přispívá mediální masáž a manipulace, které jsme svědky. U nás, ale i na Ukrajině. A věříme, že se vše vrátí zpět k normálnímu životu, který by nakonec mohl být i lepší než ten dosavadní.

  Nejistota, manipulace médií, kterým podlehnout je snadné, šíření strachu, to vše působí na psychiku lidí. Na druhou stranu je třeba vnímat, jak najednou ožil neziskový sektor, který vycítil peníze a začal být aktivní. Ukrajincům pracujícím či žijícím u nás přejeme, aby se jejich příbuzní nepřimotali zbytečně někam, kde být nemají. A věříme i v to, že Rusko postupně zkusí vysvětlit vše, co činí. Nicméně si nejsme jistí, zda li Západ chce naslouchat. Začala totiž jiná válka, ta ekonomická. Možná až teď se projeví, jak moc je Evropská unie pouhým sdružením zemí s různě tragickými vládami. Zdá se, že právě to nám Rusové ukážou nejlépe. Rusové jsou nazýváni agresory, ale už dlouho poukazovali na porušování dohod a varovali před tím, aby byli považováni za budoucí střelnici. Jejich vstup na Ukrajinu je nám podáván jako útok na svrchovanou zemi. Jenže i když se to nezdá, jde o prevenci před tím, aby k něčemu podobnému nedošlo v opačném gardu. Vnímejme vše v rámci širších souvislostí. Největším agresom byl vždy samozvaný světový četník. A tím jsou USA. Nakonec přidáváme video, které Vám také může pomoct otevřít oči...

www.facebook.com/petr.varhanik.71/videos/1060295031494552 

Jindřich Kulhavý