Další ukázka arogance a ignorace, aneb útok na demokracii

14. 02 2020

www.inadhled.cz   Parlamentní demokracie dostává opět na frak. Tentokrát se to týká volby ombudsmana, který má dohlížet nad právy občanů a dokázat se jich zastávat někdy i proti samotnému státu. Skončilo období, v němž tento post zastávala sluníčkářka Šabatová, bývalá kamarádka Václava Havla, která svými činy znevážila celý úřad natolik, že poslanci Trikolóry v Parlamentu České republiky navrhnuli jeho zrušení. Tento návrh byl bohužel zamítnut a bující administrativní kolos se sídlem v Brně tak bude fungovat dál. Zaměstnává až 180 právníků + pomocný personál a samotný provoz instituce tak odčerpává ze státního rozpočtu skutečně nemalou částku peněz na to, jak málo efektivním dosud byl.

  Poslední dobou zaznamenávají liberálové určité náznaky toho, že i přes mohutné prostředky investované do ohlupování obyvatelstva jim lidé vše úplně nevěří. Česká televize jede stále svou a částečně se třese před možnými výsledky volby nové Rady ČT, což je orgán pro kontrolu obyvatelstva činnosti tohoto veřejnoprávního média. Ta má 15 členů, kteří zastupují různé zájmové, politické a regionální skupiny a názorové i kulturní proudy. Volí ji a odvolává poslanecká sněmovna. Mezi nové kandidáty se dostali pro opozici jen těžko pochopitelní ekonomové Vladimír Pikora blízký V.Klausovi mladšímu, Hana Lipovská, která patří k blízkým Václavovi Klausovi staršímu a moderátor Lubomír Xaver Veselý, jež se dostal do sporu s redaktory ČT poměrně nedávno a kteří mu vytýkají jeho výběr hostů do vlastního pořadu a spolupráci s Hradem a premiérem Babišem. Vedení veřejnoprávního média jej viní ze zaujatosti, přitom to byli právě pracovníci ČT, kteří na Veselého zaútočili, přičemž ten se při sebeobraně dostal až rozklíčování určitých vztahů kolem vysílání ČT. Pro ředitele televize Dvořáka je případné zvolení Veselého, Pikory a Lipovské přímým ohrožením, protože dosavadní hospodaření a vysílání kolosu na Kavčích horách patří k největším záhadám nynějšího dění a dosavadní Rada ČT přikrývala skutečně velké tunelování a zároveň není schopna zabránit výrazně tendenčnímu vysílání zpravodajství a pořadů napříč všemi stanicemi spadajícími pod vedení Dvořáka.

  Na uvolněných šest míst v pátnáctičlenném týmu se tak nedostane pět z původních členů Rady včetně dosavadního předsedy. To vzbudilo značný rozruch a nevoli na straně opozice, která dosud ovládala celou skupinu. Ozvaly se i známé osoby včetně pseudopátera Halíka a proslulého aktivisty, a také už senátora Hilšera. Případné zvolení výše uvedených kandidátů přímo vhání děs do očí vedení televize a jeho volání je jasným znakem pocitu ohrožení. Obavy o další směřování vysílání a hospodaření hlásné trouby evropského liberalismu jsou z pohledu Dvořáka a spol oprávněné a mohou vést k dalším změnám. Zároveň jde o oslabení pozice Topky a STAN, také ODS. Z toho plyne bouře ve sklenici vody, kterou připomíná chování lidí blízkých k nynější radě a také různá prohlášení varující například před zvyšováním vlivu Andreje Babiše a Petra Kellnera na vedení ČT. Přitom Babiš mohl již dávno zasáhnout, když se ukázalo špatné hospodaření a Petr Kellner zase pro změnu vstoupil do TV Nova a k ovlivňování české veřejnosti získává úplně jiný prostředek, než avízovaného jednoho člena Rady ČT. Narovnání pokřivené páteře vedení České televize a potažmo Českého rozhlasu, jakožto institucí placených z peněz daňových poplatníků a plátců povinných poplatků, by mělo být cílem nově zvolených radních a jejich obměna je prostě důležitá.

  Nu a nyní po prvních náznacích ústupu liberálů ze slávy přišlo zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem. Tento jednaosmdesátiletý kritik práce své předchůdkyně Šabatové, odpůrce přijímání uprchlíků a muslimů do naší země a bývalý zástupce ombudsmanky byl zvolen i přes odpor některých senátorů, jako třeba Drahoše, Hilšera a dalších, kteří se angažovali i v případu kandidatury Lipovské do Rady ČT.  Zvolení Křečka způsobilo v jejich řadách šok a částečně vyvážilo neúspěch návrhu V.Klause mladšího na zrušení celé instituce. Reakcí na volbu, o jejíž demokratičnosti nelze mít v období fungující parlamentní demokracie pochyb, je prohlášení některých levicových aktivistů o tom, že budou bránit Křečkovi fyzicky v nástupu do úřadu. Na jeho ochranu se okamžitě postavila skupina brněnských příznivců nazvaných Slušní lidé. Vzhledem k jejich počtu a proporcím nebude mít pan Křeček s příchodem do úřadu žádné problémy.

  Další reakcí je svolávání do boje vedeného dalším levičákem Minářem a podporovaným trollem Rollem. Tato dvojice stojící ve viditelném čele Milionu chvilek pro demokracii dosud nevysvětlila existenci druhého a neveřejného účtu, ze kterého si vyplácí odměny a financuje své akce, ale místo toho organizuje demonstrace namířené proti novému ombudsmanovi Křečkovi. A určitě z pódia uslyšíme i narážky na volbu Rady ČT. Otázkou tedy zůstává, vede li tuto zemi vláda, Parlament a Senát České republiky, nebo pokouší li se moc převzít klika schovaná za nedostudovaným šéfem Milionu chvilek. Opět je třeba upozornit na spojení tohoto ancáblu s neziskovým sektorem a jmenovitě Člověkem v tísni, zároveň je velmi jasné, že financování akcí je tak spojeno nejen s českými zdroji, ale je vysoká pravděpodobnost napojení se na zahraniční penězovody. Přijde li na místa, na která Minář & spol svolávají demonstrace, bude to opět ukázka zásadního nepochopení demokratických principů a zákonů, též ignoraci výsledků voleb. Zároveň to potvrzuje, že jde o trend napříč Evropou, viz hysterii kolem posledních voleb v Německu, úspěch AfD a následné dění včetně projevů kancléřky Merkelové jasně hovořící o potřebě zvrátit platné výsledky a vyvolat nové volby, které by skončily úspěšněji pro její stranu. V ní dochází již po roce od odstoupení Angely k dalšímu zemětřesení ve vedení.

  Jsme svědky doby postupné ,,normalizace“ a návratu k praktikám komunistů v bývalém Východním bloku. Tato praxe k nám směřuje tentokrát ze Západu a potlačováním demokracie se už nikdo netají. Německá Antifa má následovníka u nás v méně agresivním, ale o to masovějším pojetí právě v osobě Mináře a Milionu chvilek. Lidé podléhající propagandě České televize a politiků z Pirátů, Top09, STAN a částečně ODS (Fiala, Stanjura, Novotný) a dostavující se na akce organizované Minářem dosud nepochopili, že vyměnit premiéra Babiše mohou právě oni, nikoliv však na pláních a náměstích, ale při samotných volbách. A pokud to nedokážou tam, znamená to, že jsou pouze hlučnou menšinou. A menšina nemá právo v demokratickém systému vládnout. Tak to prostě je. Minář by si měl před svými výstupy pročíst základní učebnice politologie. A s ním i ti, pro které se Senát a Parlament ČR staly jevištěm, na kterém exhibují. Že pánové Hilšere, Lásko, Drahoši,Goláni, ale též Kalousku a platí to i pro mnoho dalších.

Jindřich Kulhavý (J3.K)

 

 

.