Dějiny národa Českého - HOŘÍCÍ CHRÁMY V EVROPĚ!

19. 07 2020

www.inadhled.cz   Autor: Aleš Hroník

  Přátelé Dějin národa Českého, v této rubrice jen neradi řešíme politiku dneška, ale dnes popravdě musím udělat výjimku.

  Včera v ranních hodinách byl ve Francii ve městě Nantes v prostorách katedrály sv. Petra a Pavla úmyslně založen požár, který jen díky včasnému zásahu hasičů a dobrovolníků celou chrámovou stavbu nepohřbil, tak jak si někteří přistěhovalci, a to zejména z Afriky, jistě přáli. Jejich kultura, tedy ničení všeho, co nemá nic společného s islámem, je zvrácená, ale bohužel politiky v dané zemi a v Bruselu tolerována Já osobně si vážím i mešit a nejsem jistě sám, nikdy by mne nenapadlo ničit symboly jiné kultury na jejich území.

  Katedrála sv Petra a Pavla v Nantes byla postavena někdy okolo roku 1434. Jejím předchůdcem byla románská trojlodní bazilika sv. mučedníka Petra. Tedy jak současný chrám, tak i dodnes románské zdivo pod samotnu katedrálou, jsou nesmírné historické hodnoty, které nám, ať už ve Francii, nebo jinde zanechali naší předkové. Staletí se je i v dobách pro Francii vážných neodvážil nikdo zničit, až dnes v této době. Bohužel musím napsat, že katedrála sv. Petra a Pavla není ve Francii a vůbec na území západní Evropy jedinou stavbou, která byla úmyslně zapálena.

  Všechny gotické, ale i románské stavby jsou sledovány Goetheo institutem v USA, jak je tedy možné, že během jednoho roku vyhořely tři chrámové stavby na území Západní Evropy? Poskytuje snad někdo někomu seznam hisstorických artefaktů, které mají ptro křesťany význam, nebo jde o náhodný výběr islámských aktivistů jdoucích za svým cílem islamizovat celou Evropu? Těch otázek máme mnohem více.

 
.