Právě se nacházíte:

Eurovolby začaly bombou

6. 05 2019 |   www.inadhled.cz  Blížící se volby do Evropského parlamentu znamenají útok na naše smysly. Mohou za to vznikající reklamní klipy, plakáty a články snažící se nás přesvědčit nejen k mohutné účasti, ale zároveň pokud možno k co největší podpoře dalších nařízení v podání poslanců Evropského parlamentu, potažmo i k absolutické vládě eurokomisařů vybíraných dle vlastní prezentace nadšení pro likvidaci svrchovanosti evropských států. Aktivita stran se zvyšuje a nabírá vysoké obrátky. Takže se ze všech stran dozvídáme, jak dobře se díky EU máme, zjišťujeme, kolik peněz k nám z ní přitéká, aniž by kdokoliv řekl, o kolik jich skutečně přicházíme. Také jsou nám předkládány předvolební výzkumy preferencí, zároveň se zvyšuje počet špatných zpráv o dění od nás na východ. V rámci agitace se dokonce samotný papež vydal do země momentálně předsedající Evropské unii s další výzvou směřující k přijímání migrantů, to v době, kdy v Libyi eskaluje napětí a na cestu přes Středozemní moře čeká až 800 000 muslimů, z nichž řada má zkušenosti s bojem za ISIS.

  Prozatím s nejvíce eurohujerským počinem se přihlásila skomírající strana kdysi pravicového středu Top09 společně s kolegy ze STAN. Předvolební reklamní klip je skutečně uměleckým odpadem. ( https://www.facebook.com/top09cz/videos/282488329368879/ ). Přestože jednu z hlavních rolí ztvárnila jinak vynikající herečka Holubová, výběr zastánců dalších postů už nebyl tak dobrý a vrcholem trapnosti je Jan Hrušínský. Tento herec 4.kategorie těžící ze jména slavného otce je svými příspěvky na sociální síti obsahujícími čirou nenávist k prezidentovi Zemanovi, Rusku a Číně už řekl vše, co mohl říct, vše ostatní už pouze potvrzuje jeho minimální smysl pro realitu. Jde o fanatického představitele tzv. Pražské kavárny. O čem v klipu jde? Záběr do školní třídy, v níž sedí i představitelé Top09 a STAN. Učitelka Holubová u tabule zopakuje oblíbenou repliku věty: ,,Rozmáhá se nám tu takový nešvar.´´, a napíše na tabuli slovo brexit. Pospíšil vzápětí tvrdí, že od ,,nich´´ to slovo není. Do dveří vráží dementně se tvářící Hrušínský s tím, že hledá třídu příznivců EU, avšak za zády Holubové si všimne nápisu brexit a nakvašeně odchází. Na chodbě studuje nástěnku, když se ho jakýsi pedagog zetá:,, Co potřebuješ soudruhu?´´,  Hrušínský se otáčí a dotyčného pedagoga mlátí hůlkou. Toť vše, možná při převyprávění může být nějaký nedostatek, nicméně inspirace českým filmem a následné použití jako volební tahák Topky a STANu je vrcholem trapnosti. Není to ani vtipné a ani povedené. V podstatě vlastně trapné. I přesto na facebookových stránkách Topky se klip setkal s nekritickým nadšením. Můžeme být překvapeni?

  Evropské volby budou nyní středem pozornosti. Vzhledem k množícím se odpůrcům směřování EU a zjevným přebíráním moci Evropskou komisí je i dosavadním elitám jasné, že se může změnit poměr hlasů, a tím přijdou i komplikace při dosud bezproblémovém prosazování vlastní ideologie. V oprávněně nenávistném vztahu k řepce a protibabišovském tažení téměř zapadl výrok předsedy vlády, který zazněl na setkání části zástupců evropských zemí v Polsku. Babiš prohlásil, že Evropská komise musí podléhat orgánu složenému z hlav států a vlád jednotlivých zemí a nikoliv se tvářit, jako svrchovaný vládce nad nimi. Můžeme Babišovi věřit, lze také o jeho upřímnosti oprávněně pochybovat, nicméně jde o zásadní upozornění na to, že kasta eurokomisařů jsou pouze zaměstnanci a ne nejvyšší možná evropská instance. Rozhodně však jde o výzvu k naprosté změně chování celé této organizace, její restruktualizaci, a zároveň tedy platí, že ti, kteří dosud připustili nynější stav, už znovu zvoleni být ani nemohou.

   Místo skutečně reálných představ o jednoznačné přeměně EU z politického na hospodářský spolek jinak rovnocenných a svrchovaných států nás média zásobují zprávami, nad kterými stojí rozum. Pár perliček.

   Papež nás z Bulharska znovu vyzývá k otevření domů a peněženek pro muslimy táhnoucí z Afriky.

  V Číně se ošklivě chovají k námezdním manželkám.

   Izraelci si dovolují se bránit palestinským raketám a nejen, že likvidují střely mířící na území Izraele, ale ještě si klidně palbu opětují a dokonce zabili i pár Arabů podporujících útok na Izrael.

  Slováků spokojených se zvolením Čaputové je celých 47%. Není to málo?

  Maduro má nakonec ve Venezuele více příznivců v řadách armády než opoziční politik Guaidó. Kdo by to čekal?

  Velká Británie je v klimatické krizi. To sice nevíme přesně, o co jde, ale zní to zajímavě. Asi měla Greta vidění.

  Jak je vidět, pořád se něco děje, jen nikdo pořádně neví co. Média do nás pumpují úplné nesmysly jen proto, aby zakryla zjevné přehmaty, kterými je EU proslulá, zároveň vyzdvihla sebemenší pozitiva. Kdysi by stačilo trochu statistik a čísel vyjadřujících skutečný stav a možná bychom došli k tomu, že další volby do orgánů EU jsou zbytečné stejně, jako samotná unie. Jenže…čísla se dají měnit, statistiky ohýbat a pro některé je prostě penězovod zvaný EU životně důležitý. Takže nás čeká mohutná kampaň, množství prázdných slov a nedej bože, další klipy. Květen tak nebude nic moc hezké období. Navíc nám místy mrzne. On ten chlad totiž připomíná to, co se kolem Bruselu bude nyní dít.

J3.K

Autor: Administrator

Diskuse

Speciály

Tipy