Evropská komise radí, pátrá, přikazuje…

1. 03 2019

www.inadhled.cz     O naprosto nesmyslné existenci nadúřadu, tedy Evropské komisi, se už psalo mnohé. Tato nadpřirozená složka evropské legislativy, v níž sedí nikoliv polobozi, těmi jsou už dle vlastního mínění europoslanci, ale přímo božští představitelé elit Starého kontinentu s právy, která jim nikdo nedal, ale iniciativně si je vzali sami, nám z vůle boží přikázuje, abychom ukončili v České republice nepřiměřenou kontrolu masa dováženého z Polska. Navíc jsme byli nařčeni, že se máme údajně ucházet o status země s výjimečnými požadavky na kvalitu potravin a požadujeme nadstandartní kvalitu. Obě tyto zprávy jdou z Evropské komise, ve které sedí třeba Jourová.

  Abychom si to připomenuli. Aféra s polským masem pokračuje. Jestliže v první fázi šlo o dodávky hovězího pocházejícího z nemocného skotu, pak v dalším pokračování je toto nahrazeno opět hovězím a čerstvě i kuřecím, v nichž jsou obsaženy bakterie způsobující onemocnění salmonelou. Až potud fakta. Dovoz masa z Polska navíc probíhá často poměrně individuálně a v naprosto nepřijatelných podmínkách, kdy jsou přepravky naskládané do dodávek bez chladicího zařízení. Teď v zimě to možná není ještě tak patrné, ale se stoupající teplotou jde o obrovské riziko spojené se zkažením produktu. Zaměření se celníků a policistů na trasu produktu od zemědělce až do naší ledničky je tedy logickým vyústěním situace, kdy se hazarduje se zdravím českých občanů. Navíc jde o celoplošný problém, neboť dodávky s podezřelým obsahem křižují celou republiku. Nejsme rozvojová země, která by měla potřebu importovat zkažené potraviny jen proto, že si to Evropská komise přeje.

  Dvojí kvalita potravin je dlouhodobým problémem, kterým se ta samá Evropská komise odmítá zabývat. O různém složení stejně nazývaných a balených druhů potravin u nás a na Západu prodávaných už jsme psali a laboratorní rozbory je potvrdily. Navíc platíme s prominutím za sračky vyšší ceny, než za kvalitu utratí naši přátelé a partneři z EU, jejichž cesta kapitalismem má delšího trvání, než ta naše. Přestože již nějakou dobu o daném problému víme, narážíme na nezájem EU s tím cokoliv dělat, protože každý si brání to své, tedy až na naše zástupce. Z toho vyplývá skutečnost, že jsme opravdu pouhými vazaly uskupení těžící z naší naivity a neochoty tuto situaci jakkoliv řešit formou zásadového přístupu našich kontrolních orgánů majících v ruce nástroj bránící dovozu něčeho, co nesplňuje požadavky našich občanů. Pokud by vláda připravila určité normy pro to, co mají potraviny obsahovat a co nikoliv, případně by zakázala dovoz těch druhů, které se zásadně liší v kvalitě, výrobci by jistě velmi rychle změnili svůj přístup k České republice. A pokud to snad neumožňují vnitrounijní pravidla, pak v této organizaci nemáme co dělat.

  Evropská komise pod vedením alkoholu holdujícímu kamarádovi mimozemšťanů Junckera se stala samovolným soudcem ve všem, co se v Unii šustne. Přestože její členové nejsou voliči voleni, mají nejen platy, ale i pravomoci, o kterých se nám ani nezdá. Přitom jejich božskost je po každém jejich rozhodnutí excelentní ukázkou odtržení od reality. Krmit Čechy zkaženým polským masem, ostatně jakýmkoliv, nejen polským, jen proto, aby byl v aréně Evropské unie klid, to není v pořádku. Nejsme podřadným národem, byť se nám to Němci snaží již několik set let vštípit. Nebuďme poslušní. Pokud k tomu však bude inklinovat naše vláda či naši zástupci v EU, je problém v nás. Špatně jsme si zvolili. Rozhodně kontroly polského masa či méně kvalitních importovaných předražených potravin nesmí přestat. Naopak, navíc je třeba vrátit našemu zemědělství a potravinářství tvář. A soběstačnost. To by měla být priorita našich mocipánů. Půjde to však s Agrofertem ve vládě? Možná právě tam je zásadní kámen úrazu.

J3.K

 
.