Inaugurace Bidena proběhla v prozatimním klidu

20. 01 2021

www.inadhled.cz  Spojené státy mají definitivně nového prezidenta, jehož inaugurace proběhla v komorním prostředí bez veřejnosti. Strach spojený s možnými nepokoji byl tak obrovský, že byla část Washingtonu D.C. hermeticky uzavřena a tam, kde novou hlavu státu běžně vítali 2 miliony Američanů, byly zapíchané místo nich do země americké vlajky.

  Donald Trump zmizel z Bílého domu již před inaugurací. Kdo čekal, že se přihodí něco, co zvrátí uvedení nového prezidenta do funkce, byl zklamán. Týká se to minimálně 75ti milionů Američanů, ale také mnoha příslušníků jiných států. Radost mají naopak ti, kteří se blíží z jihu ke zdi oddělující Mexiko od USA. Prvním počinem Bidena byl totiž rozkaz zastavit její další stavbu. Vzápětí prohlásil, že je třeba ukončit nadvládu bílých nad černými. Při skládání svého kabinetu se bude spoléhat na různé kreatury. Například na transsexuála. A nebude to jediný šok. Další budou následovat. Bude chtít sáhnout Američanům na vcelku zásadní výsady. Tedy na právo vlastnit zbraň a silný osmiválcový motor ve svém autě. Tedy na dvě základní svobody.

  Trump dlouho působil dojmem, že něco chystá. Ostatně tak působí nadále, což je pro mnohé matoucí. Spekulací kolem jeho další budoucnosti je mnoho. Existují indicie, které napovídají, že všemu konec ještě není, ale důvěra v možnosti, jak se stávajícím stavem něco udělat, se vytrácí. Nebudeme nyní předjímat, ale v USA je možné vše a velké slovo má jak armáda, tak i CIA a Národní garda. V nich však převzal velení Biden a očekávat vzpouru mohou jen ti nejvytrvalejší.

  Daleko pravděpodobnější je momentálně liberální směřování kdysi výkvětu demokracie. O té si Biden dovolil mluvit ve svém projevu, přestože právě u Demokratů na ni paradoxně rozhodně nesází. Spíše to vypadá na návrat komunismu s trochu jinou tváří. Zajímavé je, že se na něm budou vedle Američanů podílet i Číňané. Ti už svou podporu Bidenovi dali jasně najevo. A to zrovna na moc svobody nevypadá. Samozřejmě se tím uleví i lídrům Evropské unie a samotné Evropské komisi. Posledním, kdo zůstávají daleko od populistickému liberalismu s tváří anděla a duší ďábla, jsou Rusko a Bělorusko, částečně Maďarsko. Dá se očekávat, že právě proti nim budou mířit veškeré snahy o převálcování posledních bašt vzdorujících klanům Rockeffelerů a Rothschildů. Deep State ukázal svou sílu a bude ji chtít i využít.

  Obrovské zklamání dokáže zažehnat už jen něco, o čem nevíme.  Realita se zdá být drsná, ale také se může stát, že vše bude jinak. Pokud ne, začal tvrdý boj o naši budoucnost, který budeme muset podstoupit každý sám. A nepřítel má nyní skvělou výchozí pozici.

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.