Kdo je na čí straně? A začne hon na čarodějnice...

7. 01 2021

www.inadhled.cz   Události v USA v posledních týdnech zajímaly celý svět. Prezidentské volby jsou show se vším všudy, tentokrát však byly hodně okořeněné. Trumpovo vítězství v minulém klání o Bílý dům vyrazilo sebevědomé Hillary Clintonové a jejím Demokratům dech. Stalo se něco, s čím naprosto nepočítali. Měli však 4 roky na to, aby se ,,řádně“ připravili. A udělali to lépe, než Donald Trump předpokládal.

  Po celé jedno volební období se stal prezident terčem útoků jak samotných amerických Demokratů, tak i liberálních médií v celém světě vlastněných většinou sponzory svých protivníků. A aby toho nebylo málo, byl nastartován program ničení, v jehož čele stálo hnutí BLM a polovojenská organizace Antifa. Přidejme přesně rok před volbami spuštěný covidprogram, pomocí kterého bylo možno poupravit podmínky pro hlasování v samotných volbách. Podíváte li se do statistik a zaměříte se na předešlá hlasování, sešlo se letos velmi mnoho podezřelých náhod. Ať už jde o počty aktivních voličů, množství korespondenčních hlasů, skokových nárůstů počtu příznivců Bidena v hodinách, kdy se počítat nemělo. Dále uznávání neplatných hlasů a zároveň kdesi v poli nalezené pytle s lístky vyplněnými pro Donalda Trumpa. Také víme, že přeprogramování sčítacích strojů je realitou. Započítány byly také hlasy mrtvých duší. Docházelo i k dalšímu porušování protokolu voleb. Toto vše by v každém demokratickém státu stačilo nejen k opakování voleb, ale zároveň k mohutnému zatýkání těch, které by bylo možné třeba jen obvinit za mohutné manipulace.

  Donald Trump musel vědět, co se připravuje a měl dost času se připravit. A to se všemi Republikány v zádech. Na samotné volby měla dohlížet Národní garda a armáda. Komise by musely být složené rovnoměrně tak, aby ani jedna strana nemohla fixlovat. Každý náznak podvodu měl vést k okamžitému uzavření místnosti a zásahu Národní gardy. Korespondenční hlasy byly nastavené tak, aby se s nimi dalo dohnat to, co bylo zanedbáno jinde. Což bylo opět špatně. Trump měl také dost času na to, aby dal do latě majitele sociálních sítí. Právě ti mu v důležitých okamžicích házeli klacky pod nohy. To samé platí i o médiích, jejichž neexistující nestrannost je do očí bijící. Toto vše Trump a Republikáni podcenili. Přesto dokázali skvěle vzdorovat. Výsledky byly většinou těsné, Trump v mnoha oblastech získal překvapivě mnohem více hlasů, než sám očekával. Ovšem ,,nečekaně“ v době, kdy byla ,,rekordní“ účast a i přesto, že zaznamenat Bidenovi přiznivce na jeho mítincích bylo občas náročné. Příčinou prohry Trumpa tak byla nepřipravenost na tyto podrazy prováděné nebývalou intezitou a dále obrovský kapitál jdoucí proti prezidentovi.

  Přesto velká část lidí věřila ve zvrat. Sebevědomí Trumpa dávalo tušit, že vytáhne tajný trumf. Spekulovalo se, co by to mohlo být. Postupně odpadaly žaloby, soudy se odmítly zabývat stížnostmi, nikoho nezajímala svědectví. Média vyhlásila Bidena vítězem dříve, než na to vůbec měla právo. I tak se stále čekalo, s čím Trump přijde. Prohra dvou republikánských kandidátů do Senátu v Georgii v předvečer zasedání v Kapitolu však naznačila, že přijde průšvih. O čistotě těchto voleb lze opět úspěšně pochybovat, ale to si Republikáni měli pohlídat. Kolik je dost za to, abyste zradili svého kandidáta? V posledních dnech totiž otočilo i dost Republikánů samotných. Za takových 50 milionů dolarů máte zajištěnou budoucnost a předejdete problémům, které začnou. Přijde totiž novodobý hon na čarodějnice. Demokraté půjdou nyní po každém, kdo se proti nim postavil. A už to začalo snahou ukončit funkční období Trumpa o pár dní dříve.  To je jen začátek. Střelba v Kapitolu už byla jen třešničkou na zkaženém dortu. Mezi demonstranty se vmísilo několik desítek členů Antify a velmi snadno pronikli do sněmovny. Byl to podobný systém, jakým Hamáčkovi noshledi nedávno vyhrotili demonstraci na Staroměstském náměstí či policisté v civilu na Národní v roce 1989.

  Dle médií hned vzápětí celý svět odsoudil Trumpa a jeho příznivce. Překrucování pravdy je strašidelné, zároveň se v posledním období stalo standardem. Na dívání se na televizní zpravodajství našich tří největších televizí musíte mít kachní žaludek, na čtení většiny článků na Seznamu nepomůže ani to. Právě tam ve čtvrtečním komentáři jakýsi všeználek volal po revizi sociálních sítích, které jsou příliš otevřené nevhodným názorům a umožňují lidem se názorově srocovat. Svoboda slova a politického vyznání tomu ,,redaktorovi“ nic neříkají. A o tom to je. Pokud se podíváme, kdo komu po celou dobu držel palce, kdo jak reagoval po vyhlášení médií Bidena vítězem, přičemž ignoroval reálnou situaci kolem manipulací s volbami, pak můžeme tušit, k jakým praktikám se sníží, až půjde o budoucnost Evropy a České republiky. Vzhledem k tomu, že u nás s výjimkou SPD a Trikolory byl ze všech míst slyšet potlesk určený Bidenovi, je vlastně skoro jedno, kdo vyhraje naše parlamentní volby, nebudou li to tyto dvě strany. Poté už to stejně bude buď špatné nebo ještě horší. Optimismus není na místě.

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.