Když komunisté zasluhují úctu

30. 10 2019

www.inadhled.cz   Možná, že Vás nadpis šokoval, nicméně nelekejte se. Komunismus je ideou, která je sice na první pohled pro mnohé lákavá, nicméně její uskutečnění je nemožné, přestože se o něj celá generace politiků ve Východní Evropě snažila. Cesta ke komunismu je totiž velmi složitá, násilná a krvavá, takže i nepřijatelná. Navíc samotná podstata tohoto zřízení naráží na lidskou jedinečnost, soutěživost a potřebu vlastnit, budovat a zanechat něco po sobě. Starší generace, která vyrůstala v pokusu o dosažení beztřídní společnosti, včas pochopila, že nic takové nemůže fungovat a přispěla k pádu předstanice komunismu, tedy k likvidaci socialismu.  Nynější neomarxistické směřování Evropy k pokusu číslo 2 zabalenému do zeleného sukna tak tuto generaci právem děsí a většinou se na něm snaží nespolupracovat. Samozřejmě s výjimkou těch, kteří dokážou na všem profitovat. Proč by však měli komunisté zasluhovat úctu?

  KSČM, respektive její členové se nevzdali myšlenky, dle které je komunismus ideálním způsobem existence lidstva. Své přesvědčení nezměnili ani 30 let po tzv. Sametové revoluci. Drží se svého a stojí si za tím, byť jde o zcestnou myšlenku. Jsou však aspoň zásadoví, čitelní a hrdí. Máme tu však daleko více jiných elitních politiků, kteří časem své názory otočili. Ať už to jsou bývalí členové KSČ přestoupivší později na druhý břeh, nebo notoričtí zakladatelé jiných stran s naprosto odlišným programem, případně skokani napříč politickým spektrem. Bursík, Kalousek, dalo by se jmenovat daleko déle. Jsou však i mimostranické příklady, například proslulá Šiklová. Přestože jde o ohebné páteře těchto našich ,,elit´´, které se drží hesla ,,účel světí prostředky´´, jsou naprostými břídily proti někomu daleko významnějšímu. Tím někým je německá kancléřka Angela Merkelová.

  Tato žena prošla veškerým bahnem, kterým projít lze. Od nadějné východoněmecké aparátčice od mládí žijící v hledáčku STASI, přes politickou kariéru v spojeném Německu to dotáhnula až na vícekrát zvolenou kancléřku a stala se nejvlivnější hlavou vlády v Evropě. Vyjadřovala se postupně k mnoha problematikám a často byla její prohlášení z počátku kariéry a na jejím konci v zásadním rozporu. Snad nejvíce se tato východní Němka otočila v oblasti migrace. Podíváte li se na přiložené video doplněné titulky, pochopíte, o čem je řeč. Není dlouhé, ale přesně ukazuje, jak moc lze otočit kormidlo za jízdy a při zachování plné rychlosti. Než si jej však pustíte, připravte si pytlíky na zvracení. Přestože většinou tvrdíme, že politik se vyvíjí a může časem dojít k určitým změnám v přemýšlení a vyjadřování se, existují lidé, kteří by v rámci vlastního úspěchu zapomněli i jména svých rodičů. Angela Merkelová je jedním z nich. Je smutné, když takové monstrum vládne Německu a diktuje Evropě. Proti ní jsou nynější komunisté čestnými lidmi.

  Jestliže Švédové si svou sebedestrukcí nechávají ukrást svou zemi, pak Němci opakovanou volbou Merkelové zase ukazují svou potřebu mít vůdce, u kterého je podstatné to, co říká a nikoliv to, co skutečně činí. A opět do svých představ a problémů zatahují i jiné země. Frau Führer se ve své roli našla. A dle toho se i chová. Kdo si však pustí doprovodné video, pochopí, kam se Západ řítí. A do stejné řiti dopadneme i my, pokud budeme nadále jen naslouchat.

 Video je časosběrné a pro případ, že by někomu nešlo otevřít. Výroky Angely zachycené v průběhu 15ti let

1. 2000 - Věřím, že multikulturní společnost není životaschopná forma spolužití ve společnosti.

2. 2002 -  Lidé v našem státě vědí, že váš zákon právě žádné omezení imigrace neznamená - kritika v Bundestagu. Zároveň vědí, že ministr vnitra na začátku legistativního období řekl, že hranice snesitelnosti jsou překročeny. A zase mluvíme o více imigrantech. S námi máte alternativu, my to změníme, ten zákon neprojde....

3. 2004 - Samozřejmě musíme mluvit o tom, že azylová zákony jsou zneužívány. Samozřejmě musí mít za následek, že budeme muset přistěhovatelství zastavit a omezovat. Nic jiného nebude obyvatelstbvo akceptovat. A právě za to budeme tvrdě bojovat.

4. 2010 - Ten přístup prohlásit: teď tu uděláme multi-kulti, budeme tu žít vesdle sebe a radovat se, tak tento způsob zkrachval, absolutně zkrachoval.

5. 2015 - Přibylo 1.5 milionu migrantů. Nepřišly k  nám masy lidí, anonymní čísla, ale přišli k nám jednotliví lidé. Můj postoj k maximálnímu počtu imigrantů je jasný. Nebudeme akceptovat žádné omezení. 

  Pokud se Vám zdá, že došlo k naprostému otočení názoru, navíc u člověka, který je považován za nejmocnější političku světa, tak to není sen. Jde o ukázku přeměny, se kterou se ztotožnit může jen klient psychitrické léčebny. Tady nejde o vývoj, ale o naprostou ztrátu sebereflexe. Jestliže naši partajníci v KSČM zastávají trvale své názory, byť často pomatené, lze si jich za jejich zásadovost na rozdíl od Merkelové a jí podobných vážit. Možná by bylo lepší, kdyby se vrátila Angela ke svým komunistickým ideálům, se kterými do politiky kdysi dávno vstoupila. Aspoň bychom věděli, co od ní čekat. Nic prodejnějšího v Evropě za posledních 30 let asi nebylo.

  https://www.facebook.com/hynek.charouscomeback/videos/531090820772939/

J3.K

 

Diskuse

.