Komentář k událostem na Ukrajině

28. 02 2022

www.inadhled.cz   Vážení čtenáři a přátelé, stávající situace, ve které se nachází svoboda projevu a právo na utváření vlastního názoru, naši redakci nutí k následujícímu. Ode dneška se nebudeme vyjadřovat k situaci na Ukrajině, informace v mnohém se lišící od těch, která získáváte z českých či evropských médií, si necháme pro sebe. Důvodem není strach z možného obvinění, který se v nás snaží probudit jak vládní koalice, tak i bývalý komunistický a vojenský prokurátor a nyní hlavní státní zástupce. Už jen to, kdo zastupuje tak významnou funkci, je jistě k zamyšlení, ostatně to samé platí o dalším člověku v soudnictví, tedy o předsedovi Ústavního soudu.

  Hlavní příčinou našeho rozhodnutí je opětovné dělení společnosti. V neděli bylo na Václavském náměstí mnohem více lidí, než se postavilo proti Pandemickému zákonu. Z toho vyplývá, že více, než zájem o svobodu v naší zemi se lidé zajímají o spor v cizí. To je smutné. Předseda vlády překračující naši Ústavu s despektem vtahuje Českou republiku do možné války a staví nás mezi první možné cíle, přestože s jeho názory plno spoluobčanů nesouhlasí. Zfanatizovaná a médii zmanipulovaná část české veřejnosti vůbec netuší, co se ve skutečnosti děje, proč konflikt vyeskaloval a jaké je pozadí celého problému. Nikdo nechce ve skutečnosti válčit, jen ti z Václaváku nechápou, že zachovat neutralitu ve sporu, jako to udělalo Švýcarsko, je tou správnou cestou. Vidět Fialu v přátelském rozhovoru s šéfem zločinecké politické neziskovky Člověk v tísni Šimonem Pánkem Vás může, pokud tedy přemýšlíte, pouze přesvědčit o tom, že neziskový sektor cítí příležitost vydělat a po dvou letech nečinnosti opět vystoupil z ilegality. Výjimkou byly možné zisky kolem tornáda na Moravě, kdy na krátkou dobu ožil a dodnes se úplně neví, kolik peněz ze sbírek na podporu postižených zmizelo v režijních nákladech ,,charitativních“ organizací. Solidarita může vynést solidní zisky těm, kteří přerozdělují peníze a v minulosti jsme na pár případů upozorňovali. I teď je vyhlášeno plno humanitárních akcí, tak pozor, komu co pošlete, většinou na postižené místo doputuje minimum.

  Možné scénáře dalšího vývoje jsou různé. Oboustranná propaganda jede na plné obrátky, věřit se úplně nedá ani jedné, nicméně po dvou letech covidové hysterie a mediálního vytváření strachu si může každý udělat vlastní obrázek o tom, kdo měl jaký podíl na průběhu předešlých měsíců. Nepřejeme si válku, takže zasílání zbraní na Ukrajinu považujeme za zločin. Pouze se tím navýší počet mrtvých a prodlouží se agónie. Sankce vyslané proti Ruské federaci pravděpodobně poškodí především nás. USA a EU chtějí zmrazit aktiva Ruska v zahraničí. Jde o krádež téměř 670 mld dolarů. Pokud si někdo myslí, že tady jde o Ukrajinu, mýlí se. Toto si Rusko líbit nenechá. Jde o útok na jednu z nejsilnějších ekonomik, navíc Rusové mají po boku třeba Čínu, Bělorusko, Venezuelu, pravděpodobně Kubu, Írán či dost možná i Egypt. Pokud se nejedná u ,,kulatého“ stolu, a to zodpovědně a rovnocenně, haraší se zbraněmi a ukazují se svaly, pak to jen hraje do noty strůjců Majdanu. Ten, kdo nezná ruskou náturu a ochotu umřít za rodnou matičku Rus, podceňuje tento národ, ten může v konečném součtu zaplakat. Obáváme se, abychom díky přístupu politických pidistran a ODS neplakali mezi prvními.

  Náš názor naši čtenáři znají a přilévat olej do ohně nechceme, proto se oprostíme od války na východ od nás. Je zbytečná, vše se mohlo řešit dříve, tedy kdyby se na obou stranách chtělo. Z našeho pohledu je Ukrajina zástupný problém. Od Majdanu se událo mnohé, před 3mi roky kyjevská opozice požadovala vyšetřování korupce pro Obamu a oba Bideny , přičemž i syn nynějšího prezidenta má na Ukrajině těch průšvihů mnohem více. Nic takového se nestalo, jen prezident Porošenko odvolal prokurátora vyšetřujícího Bidena jr. Byla rozehrána mnohem vyšší hra, než je ta o Luhansko a Doněcko. Dochází ke střetu pomalu krachujícího Západu, který potřebuje ekonomickou injekci, s Východem, který naopak podstoupil jistou ozdravnou kůru. Jistě, pohled na demokracii, svobodu, další rozvoj lidstva a jeho směřování má každá strana jiný. Myslíme si, že jsme se opět přidali na nějakou stranu a opět na špatnou. Jsme zastánci neutrality, což není zbabělost, ale především nutná potřeba. Tu zachovat je většinou těžší než se stát poskokem někoho jiného. Měli bychom se o to konečně pokusit.

  Jenže k tomu potřebujeme skutečné osobnosti ve vedení státu. Bohužel tam máme pouze ideologicky zmanipulované klauny, kteří slouží jiným. A také tu jsou média, která mají k nestrannému informování daleko stejně, jako Pekarová k rozumu. Je nám líto, že se válčí, trápí nás proč, ale strach bychom měli mít především z toho, co přijde. Nemusí to být nic, o co bychom stáli. A je vlastně jedno, která strana vyhraje. Začala větší krize, než si většina těch halekajících dokáže uvědomit. A ještě jedna věc. U nás žije plno Rusů i Ukrajinců navzájem se respektujících, často se i přátelících. Momentálně dochází k projevům nenávisti vůči jedné části z nich. To považujeme za další špatný krok, protože nikdo nezná historii a důvod pobytu u nás. Nechovejme se jako idioti, stačí, že ty máme ve vládě.

Jindřich Kulhavý