Máme více problémů k řešení

6. 04 2020

www.inadhled.cz   Momentální stav země zkreslený koronavirovou epidemií prostupující děním na celém světě je v pozadí událostí. Opět jsme pouze svědky toho, jak zoufalá opozice lapá po dechu a její třítýdenní zaspání se opět mění v pouhé žvatlání a kritizování všeho, co Babišova vláda v době mimořádné situace udělala. Nepoučitelnost Fialy, Bartoše a kompletní Topky je skandální daleko více, než schůzka krizového štábu u stolu plného jídla. Kdo jiný by se měl sejít na jednom místě, když ne právě členové takového uskupení. Daleko horší než společná fotka, je jeho složení, ale o tom opozice nerozhoduje a možná si ho ani nevšimnula. Smutné je, že v běhu událostí částečně zapadnula existence SPD a vůbec není vidět Trikolóra, byť někteří její členové jsou aktivní aspoň na sociálních sítích a zapojili se i do veřejně prospěšné distribuce roušek, v čemž předčili ostatní strany.

  Na řešení prohřešků vlády a událostí s tím spojených bude času dost, nicméně dosavadní relativní zvládnutí krize nahání body oběma vládním stranám. Do doby po Covidu-19 tak vstoupí ANO zase silnější a ČSSD se vyhoupne zpět mezi cca 10ti % strany. To i přes některá nesmyslná opatření, která zároveň nastartují změny, které jednou opláčeme. Chytrá karanténa je testem toho, jak lze sledovat každého občana této země. Dosud to bylo možné úplně stejně, jen k tomu Policie ČR potřebovala povolení od příslušného státního zástupce. Požadavek na výhradní používání platební karty se stane systémovou skutečností, která povede k zrušení hotovosti a totální kontrole všech finančních toků a naprosté ztrátě možnosti dělat si svými penězi to, co uznáte za vhodné. Zároveň to bude znamenat nebezpečí v podobě možných zásahů státu do Vašeho spoření, obchodování a přesunů peněz při případných manévrech ministerstva financí či bank. Tvrzení, že se zkomplikuje korupční jednání, je nesmysl. Jen se přejde na jiné způsoby poskytování protislužeb a úplatkáři najdou způsob, jak nastalou situaci řešit. Nechceme dávat návod, ale nápadů je až až. Není tajemstvím, že sousední Rakousku má mít právo na hotovost jako součást ústavy.

  Ramena narostla ministrovi vnitra Hamáčkovi, takže lze očekávat, že restrikce z jeho dílny, například nový bodovací systém řidičů, který stvořili lidé, o nichž si pravidelný účastník silničního provozu musí zákonitě myslet, že se zbláznili, vejde jistě v platnost, aniž by se mu ubrečená opozice postavila. Problémem totiž je, že opoziční politici jsou většinou stejně prounijní, jako strany, z nichž vzešla Jourová či Al Hamas Hamáček. A protože Brusel stojí na omezování svobody kohokoliv, tedy i řidičů, nelze očekávat, že by se tu kdokoliv s výjimkou SPD a Trikolóry postavil proti dalším represím obyvatelstva. Bohužel obě tyto strany momentálně zastoupené v Parlamentu ČR jsou jaksi stranami jednoho muže, neboť chybí další skutečné osobnosti. Ne, že by v nich nebyli chytří lidé, ale jejich prezentace na veřejnosti je minimální. KSČM může udělat pro lidi v této zemi cokoliv, ale jejich minulost jim prostě bere možnost být pozitivně hodnocena. To i přesto, že občas skutečně reagují více, než jen logicky. Navíc paradoxně jejich původní ideologie je té nynější unijní velmi blízká.

   SPD se jen málokdy pouští do detailních rozborů politické a ekonomické situace a chybí jí odborníci. Ty má Trikolóra k dispozici, bohužel je nedokáže příliš využít a dostat na mediálně zajímavá místa. Přitom ekonomická garnitura Trikolóry je zvučná a nejde pouze o pana Pikoru. Problémem možná zůstává snaha řešit vše v úzkém kruhu předsednictva. Podobně to řešili kdysi Realisté, kteří neskrývali uzavřenost tohoto orgánu na nejbližší 4 roky a skončili i přes solidní potenciál v propadlišti dějin. Pokud si tyto strany nevytvoří třeba i nové tváře, které budou zviditelňované a hůře se jim bude připomínat politická minulost, nebudou mít moc šancí na úspěch. Nedostatečná pozitivní medializace je prostě krokem zpět. Pokud lidé zdola nebudou vnímat jistou perspektivu a podporu, bude jejich aktivita stejně výsledkově špatná, jako preference celé strany. Je třeba opustit hesla a neustále dokola vysvětlovat jejich význam a na praktických ukázkách přinášet lidem svůj pohled a řešení, která strany navrhují. A vše je třeba dostatečně medializovat, to i přes naprostou ignoraci České televize a dalších médií. Nelze očekávat, že by kdokoliv dobrovolně přenechal stávající mediální prostor. Je třeba si hledat jiný způsob, jak se zviditelnit. Václav Klaus vymyslel tour po České republice, ale koronavirová epidemie plány narušila. Bohužel i tak jsou opět vidět v akci především dva jediní poslanci. A to na více jak 3% prostě nestačí.

  Co tedy přijde až sundáme roušky? Pokud jde o EU, ta se bude tvářit za každé situace vítězoslavně a ty, kteří to tak nebudou brát, bude buď sankciovat, případně se snažit uplácet. Samozřejmě z peněz ostatních. Největším oříškem bude pro Němce uchlácholit Italy a Španěly, kteří momentálně právem pálí vlajky EU a probouzí se u nich nálady na vystoupení z EU. Podobně to vnímá i Řecko. Tyto země jsou u Německa zadlužené, ale kdyby všechny tři naráz zvedly vůči dluhům prostředníček, nastala by zajímavá situace. Musely by velmi rychle opustit eurounijní socialismus, utáhnout opasky a vrátit se k produktivnímu kapitalismu, vyhnat všechnu příživnickou chátru zpět do Afriky a udělat vše pro budoucí prosperitu. Pokud by se to povedlo, Polsko a Maďarsko by se vydaly na stejnou cestu a my bychom se měli přidat. To by ale znamenalo nejdříve zemětřesení i na naší politické scéně, kdy by se do vedení musely dostat právě SPD, Trikoóra a pravice, kterou momentálně však nemáme. Topka a ODS nemohou už být více prounijní, KDU-ČSL je jako vždy taková nijaká a patří k Demobloku. Piráti budou škodit úplně v každém rozložení sil, navíc jsou produktem Sörösových aktivit. A nezapomeňme na pijavici tvořenou politickými neziskovkami. Dokud se jich nezbavíme, máme tu 5.politickou kolonu.

  Epidemie otvírá nové možnosti, ale dveře jsou pootevřené daleko méně, než tušíme. Výbušná situace na kontinentu může být uhašena silou, ekonomickými argumenty, mediálním holocaustem namířeným proti vlastencům. To ostatně známe z Německa, kde opoziční AfD dostává co proto, zatím co Antifa si beztrestně dělá, co chce. U nás je Babiš na koni, a pokud neudělal zásadní chyby při malých domů a nebude při nich chycen a vláčen médii, bude tam i nadále. Je to sice těžko pochopitelné, ale je tomu tak. Voliče přestalo zajímat, že se postaral i v době krize o Agrofert, přehlíží blahosklonně  jeho testování koronaviru za 3000,-Kč tehdy, když to jinde jsou schopní dělat téměř za třetinu, či zakleknutí na ostatní výrobce dezinfekčních prostředků ve chvíli, kdy je sám začal vyrábět. Propaganda dělá své a lidé s ovčí náturou mu budou tleskat i tehdy, povede li je na porážku. A když k tomu zvládá epidemii, byť s chybami, má vyhráno. My ostatní můžeme říct pouze: Bohužel.

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.