Ochrana hranic je jednou z priorit

20. 06 2018

   www.inadhled.cz   Schengenský prostor byl nádhernou představou, postupně se stal iluzí a přešel v černou můru. Bez obrany vnější linie není možné pokračovat v dosavadní praxi podobné pštros hlavě v písku.  Někteří politici již pochopili, že ochrana vlastních hranic je momentálně prvním předpokladem k tomu, aby občané státu žili ve větším bezpečí a byli chráněni před invazí migrantů. Ne tak Andrej Babiš. Opět se ukázalo, že máme předsedu vlády, kterému je osud země lhostejný.

  Nepřehlédnutelný je nejen maďarský plot podél jižních hranic, ale i aktivita rakouských celníků se stupňuje a Italové pro změnu uzavřeli své přístavy pro lodě pašeráků lidí z řad neziskových organizací.  Bavorská policie již obsadila příjezdové cesty z Rakouska a nezávisle na názorech německé kancléřky Merkelové započala s kontrolami. Přináší to zdržení na dálnicích, kde jsou zřízena kontrolní stanoviště, ale lidé s tím již počítají. Neprověřují se jen kamiony, autobusy a dodávky, ale zároveň namátkově i jednotlivci. Máte lepší či extravagantnější vozidlo? Připravte si doklady. Oproti tomu Španělé zůstávají ,,konzervativní´´ a  lodě přijímají a zároveň žádají peníze, které potřebují na to, aby pokryli náklady na ubytování a živení příchozích Afričanů.

  Mezitím se Andrej Babiš nechal slyšet, že případné kontroly na hranicích degradují výhody Schengenského společného prostoru a přidal se na stranu kancléřky Merkelové. Jistě, ochrana vlastních hranic něco stojí a státní rozpočet je už bez toho napnutý k prasknutí, plánovaný schodek 50 miliard korun v době, kdy ekonomika jede naplno, je přímo do nebe volající. Jenže slibů bylo rozdáno mnoho, dá se očekávat, že se všude začne něco stavět a budovat, aniž by se vědělo, zda se něco dokončí. Vzpomeneme li si na minulé období, kdy byl Babiš ministrem financí a za tu dobu zdvojnásobil svůj rozsáhlý majetek, dá se očekávat, že část finančního deficitu pokryje i další růst jeho aktiv. Dále je třeba nezapomenout na černou díru v podobě neziskového sektoru, jehož nároky se stabilně zvyšují a s otevřenými hranicemi to nebude lepší, neboť plánovaná péče o migranty a nepřizpůsobivé je skvělý kšeft. Množství ,,charitativních´´ organizací stoupá, jejich režie je neskutečná a fungování neefektivní, reálné výsledky žádné. U těch zabývajících se romskou komunitou se o posunu k lepšímu mluvit nedá vůbec a těšení se na další materiál v podobě afrických běženců zatím komplikuje jejich nezájem o Českou republiku. Ten se snaží za každou změnu změnit Evropská unie svým sjednocením podmínek pro vyplácení sociálních dávek migrantům.

   Česká republika se již 20 let snaží ekonomicky přiblížit bývalému Západu. Dohánění nejde zdaleka tak rychle. Dopravní infrastruktura je katastrofální, služby nefungují a státní úřednický aparát nadále bobtná, soukromé podnikání, ze kterého plynou zisky, je pod palbou. Mzdy učitelů, zdravotnického personálu a vojáků jsou neodpovídající skutečným potřebám, péče o seniory je zaostalá. Sport se stal dojnou krávou pro pár jedinců, ale v širším měřítku strádá, což se projevuje na zhoršení výsledků národních týmů v mnoha odvětvích. I přesto všechno se stále více investuje do naprosto nepřínosných oblastí, dotuje se kde co. Ovšem na ochranu hranic nezbývá. České pohraničí připomíná opuštěnou zemi, bývalé vojenské objekty jsou opuštěné a stát se je už dlouho snaží kompletně odprodat, aniž by reagoval na nynější situaci. Utrácí se na mnoha frontách, obohacují se jednotlivci, zvyšují daně, tloustnou kontrolní procesy, ale na to důležité prostě nezbývá. A je tu ještě jedna obava. Po odchodu Babiše z Ministerstva financí po něm zůstal nepořádek a mnoho neobjasněných výdajů. Dokážete si představit, jak to bude vypadat po skončení jeho dalšího působení ve vládě?

   Stát, který neumí chránit své hranice a připustí, aby se po jeho území pohyboval kdokoliv, kdo k němu nemá žádný pozitivní vztah, je předurčen k zániku, případně k takovým změnám, které zasáhnou do jeho existence. V zahraničí si to již začínají uvědomovat. Likvidace našich svobod je přípravou na invazi těch, kterým jakékoliv zákony a pravidla nic neříkají. Zahazováním vlastních dokladů, popíráním věku i národnosti je předpřipraveným způsobem, jak nechat vzniknout nový národ bez příslušnosti. Multikultura je na pochodu a nebude li zastavena, pohltí nás.

J3.K

 

 

 
.