Právě se nacházíte:

Odpustky moderní doby

8. 10 2019

www.inadhled.cz Ekologické mantry na nás dopadají ze všech stran. Dánsko požaduje zákaz vozidel se spalovacími motory. Zatím neuspělo, ale postupně se přidávají vlády dalších států. Ono ani Dánsko nic nepožaduje, jde pouze o část politiků poblázněných žvásty o klimatických změnách způsobených člověkem a ignorujících skutečné jevy spojené s existencí jistých cyklů ovlivňujících chování počasí na celé planetě.

  Je s podivem, kam až jsme nechali situaci dojít. Stoupají nám životní náklady spojené s uspokojováním základních i nadstandardních potřeb. Pokud pro občany není varováním zdražování elektřiny spuštěné ještě před povinnou elektromobilitou, které bude raketově pokračovat ve chvíli, kdy jiná varianta, než auto přivázané k zásuvce, na výběr nebude, pocítíme dopad idiotských rozhodnutí ještě silněji. Není to tak dávno, co vláda prosazovala přechod na přímotopy, aby poté lidé tato zařízení vytrhávala ze zdi a vraceli se pokud možno k jinému zdroji tepla v domácnostech. Příhřev přímotopem se stal černou můrou peněženek uživatelů s tímto systémem vytápění. Ekologicky pro blízké okolí čisté, ale nesmírně nákladné. Podobně budeme jednou označovat vše závislé na zásuvce. A to ještě fungují uhelné, atomové a plynové elektrárny. Co bude potom, neví nikdo. A v tom je potíž. Politici zadali úkol inženýrům, jenže ti dosud tápou. Takže jediní, komu je dost horko, jsou právě hledači nových zdrojů. Mají sice solidní příjmy, ale žádné uspokojivé výsledky a pseudoradost z větrných a solárních elektráren již většinu lidí dávno opustila.

  Zdražilo i teplo proudící do domů z tepláren. Ty podobně jako elektrárny potřebují ke svému provozu nějaké gigantické zdroje tepla. Aby je mohly využívat, platí jakési emisní povolenky. Pokud se ptáte proč a komu, začnete pátrat a zjistíte, že celý ten systém je vlastně vysavačem na peníze z kapes občanů. Emisní povolenky, nebo také moderní obdoba odpustků, zdražuje produkci mnohého a jejich dosah se stále zvětšuje. Kam ty peníze skutečně mizí, to je záhada. Ale jisté je, že jde o další výběr daní, z kterých se živí část zeleného molochu, který cítí, že může vyždímat ještě více. Vždyť až se přijde na to, že větrníky zdaleka nemohou pokrýt potřeby domácností, natož dopravy, bude se muset vyrábět elektřina i dosud známým způsobem. Její nedostatek vyžene cenu vzhůru a zároveň se dodavatelům napaří ještě vyšší pokuty, a odpustky, čti povolenky, se stanou rekordní příjmovou položkou těch, ke kterým zisk z nich doputuje. Nevěřte tomu, že to bude někdo jiný, než právě Evropská komise.

  Opět jsme u toho. Ekologie se stala náboženstvím. Má své svaté, třeba již několikrát svatořečenou Grétu, své agitátory v podobě Greenpeace, klér vzniklý ze Zelených a jim příbuzných stran, u nás třeba Pirátů, jinde zastávají funkci spolupachatelů liberálové, hledají se mučedníci a pomalu buduje gerila tvořená z mladé generace. Odpustky za hříchy už tu jsou také, máme i obdobu pátera Koniáše postihujícího všechny neposlušné. Timmermans získal totiž tolik funkcí, že mu samotný Koniáš může závidět. Automobilová doprava, průmyslová výroba a produkce elektřiny se staly obdobou pekla, rájem jsou nazývány deštné pralesy a mantrou se stal nenávistný boj proti všem kacířům neochotným se smířit s tím, že se relativně nevelká hrstka lidí rozhodla změnit běh dějin a převzít moc. Možná netušíme, kdo se staví do role samotného boha, jisté je, že celý tento proces musí mít někde počátek. Je dost možné, že to je jako s nejvyšší duchovní autoritou. Nikdo toho šedovlasého dědečka nikdy neviděl, ale mnozí věří, že existuje a vše, co se děje, je v jeho pravomoci. A všichni vnímatelní strůjci neštěstí zvaného ekologie jsou pouze jím pověření a konají, co shůry dáno jim bylo. Toho grázla, který to celé spustil, by mělo čekat smažení se v atomovém reaktoru.

  Až budete platit účty za elektřinu, topení, teplou vodu, ale i za plyn, vzpomeňte si na to, že bude mnohem hůře. Necháme li se vmanipulovat do pocitu, že CO2 je morem pro planetu, spalovací motory méně čisté, než elektrické, a že bez rázné změny se Země začne točit obráceně a bez nás, budou jednou naši potomci nuceni žít v otroctví a na úrovni, ve které bylo lidstvo před pár stoletími. Daleko více, než výroba elektřiny a spalování fosilních paliv, je jedno, je li to v motorech či teplárnách, znečišťují ovzduší například všechny vojenské stroje a aktivity. Také války vedoucí k zapalování rafinérií či cisteren, potápění lodí. Nevěřte tomu, že armády přejdou na zelenou energii. Závislost na omezených zdrojích, navíc snadno vypnutelných, je pro vojska nepřípustná. Teror běžný vůči běžným občanům tak proti vlastní vojenské prodloužené ruce politici nepoužijí. Opět to ukazuje na povrchnost a demagogii v podání těch, kteří vládnou. My běžní občané jsme pouhými loutkami. A také zdrojem příjmů.

J3.K

 
.