Okénko - Právo v kapse - 1, 2, 3,....chřipinka také

6. 09 2021

www.inadhled.cz   Pamatuje te si, když jsme cca v lednu hovořili o tom, že počet opakování vpichu bude rozhodně vyšší, než bylo slibováno? A že u těch, kteří naivně souhlasili svým podpisem pod textem informovaného souhlasu, bude povinnost podstoupit daší kola nejen vymáhána důrazněji, navíc bude díky likvidaci přirozené imunity možná i o to více doporučovaná? Je září 2021 a Izraelci se už nechávají očkovat potřetí, aby za půlroku vyhlíželi další várku. Je možné se ptát, zda li se sousední Palestinci smíchy nepopadají za břicho, protože to vypadá, že na Izrael našli konečně údernou zbraň. Pár let a nebudou mít na koho útočit.

  I přesto, že se ukazuje, a některé země už to i oficiálně přiznávají, nefunkčnost mRNA mixů, přičemž tzv Delta, po které hrozí tak akorát rýma, je prý na tyto látky imunní, je Izrael dáván světu za příklad a rádi o něm hovoří i naši ,,odborníci" v médiích. Ovšem jinak než pravdivě, takže se i u nás, v Rakousku, Francii a jinde začíná s třetím kolem. Přitom se u některých již vakcinaci podstoupivších probouzí určitá sebelítost nad tím, že se nechali přesvědčit. Samozřejmě po takové mediální masáži, kterou předvádí většina světových médií, není podlehnutí nátlaku nic nečekaného.

  Naši rétorici to nakonec vylepšili ještě o nákup 2 000 000 dávek vakcín proti chřipce. S tím, že je budou distribuovat společně s těmi na covid. Přestože chřipka údajně v minulé sezóně nebyla zaznamenána ani jedna. To tedy jaksi postrádá logiku, ale za to to stojí dost peněz, které už v kase nemáme. Hledáte li v tom logiku, asi dělaté zbytečnou činnost. Bude zajímavé sledovat, bude li to tak i v dalších zemích. Dá se ale očekávat, že ano.

  Mezitím prezident České lékařské komory a jedna z prodloužených paží covidové mafie Dufek vydal poplašnou zprávu, která se rozchází s celosvětovými zkušenostmi. A to je informace podložená jeho fantasmagorií, kterou nám říká, že na podzim při další vlně zemře mnoho především neočkovaných spoluobčanů. Nyní malinko emocí. ,,Opravdu by mu někdo nemohl jednou, aspoň jednou rozbít  - teď by se chtělo napsat rypák, ale jsme slušně vychovaní, tedy rozbít jeho názory?". Konec emocí, jsme v právním okénku a nechceme, aby někdo nesl následky za to, když chtěl panu doktorovi objasnit, že už nám s tím leze tak trochu krkem. Zde je na místě omluva za použitý výraz, nicméně díky tomu, že má stále nasazenou před kamerami roušku, tak si nejsme jisti, co pod ní nosí.

  Oponenti odpůrců vakcinace se ohání třiceti tisíci mrtvých za dobu pandemie, zesnulými příbuznými a osobnostmi. Pravdou je, že nás opustilo vcelku dost lidí, u nichž byl médii a politiky, někdy i lékaři, diagnostikován covid. Dobrou zprávou je nejen zmizení chřipky, ale také velké části jiných onemocnění. Pokud si totiž vezmeme statistiku zemřelých za poslední roky, nijak dramaticky se nezměnila, takže při množství covidu v úmrtních listech je jasné, že v ostatních disciplínách se zdravotnictví podařil frontální útok na jiná onemocnění. Další zajímavostí je snížení nákladů za vyplácení důchodů, protože po covidové izolaci a následné vakcinaci seniorů se jejich možství výrazně snížilo. Možná bylo tímto původní zadání splněno. I když jde o nejdrsnější verzi dchodové reformy.

  Je třeba si přiznat, že okolnosti a dopady kolem následků vakcinace chtějí ještě čas. Pokud půjde vše podle plánu, kolem roku 2025 by mohly poklesnout ceny nemovitostí, protože se jich řada uvolní a bude jich přebytek. Dočkáme se i dalších změn spojených s jevem jistého prořídnutí obyvatelstva. Berte to trochu jako ironii, častečně i obavu. Teprve čas ukáže, kdo měl pravdu, tedy pokud Faucimu & spol omylem zase něco neunikne z laboratoří. Jisté je, že současný stav je buď naplánovaný do poslední a definitivní tečky, nebo se tomu přeživší část postaví a začne znova od začátku budovat to, co bylo dosud zničeno.

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.

Speciály

Tipy