Okénko - Právo v kapse - Chtějí nás naštvat?

5. 01 2022

www.inadhled.cz  Francouzský prezident Macron chce naštvat naštvat občany jím spravované země, kteří odmítají podlehnout nátlaku na vakcinaci. Už nic mimo platného covidpasu, tedy plně očkovaného jedince tolika dávkami, kolik jich politici v tu chvíli určí, je nepustí nikam mimo domova, některých zaměstnání a čerstvého vzduchu. To znamená žádné restaurace, sport, kultura a cestování. V podstatě absence vpichů potvrzených QR kódem znamená kouli na noze, vypálený cejch a společenské ponížení. Aspoň o to se ten grázl na vedoucím postu této bývalé velmoci snaží. A dělá proto vše. Není však sám.

  Stejnou strategii využívají vlády v mnoha dalších státech. Momentálně rozčeřil hladinu srbský tenista Novak Djokovič, který přicestoval neočkován do Austrálie na granslamový turnaj. Dostal výjimku od pořadatelů, což ho ovšem ,,zkompromitovalo" v očích vaxerů a místních politiků, kteří z toho budou chtít udělat exemplární případ stejně, jako z fotbalisty Bayernu Kimicha, který si neočkovaný dovolil hrát Bundesligu. I Novakovi se budou snažit ukázat svou moc, přestože mu nesahají po kotníky.

  Snaha dostat všechny tam, kam si ve své nabubřelosti usmysleli, vede obchodníky se zdravím či smrtí až na samotnou hranu, kterou stále rychleji posouvají dále. Navnadilo je to na urychlení Green Dealu a přiblížení se k jimi vysněnému Great Resetu. Ohebnost lidí v davu ochotném na slovo poslouchat je překvapila, naopak lidé typu a zároveň velikosti dosud zásadového Djokoviče jim jsou trnem v oku. Ne, že by ho nemohli zničit, nakonec se o to pokusí, dokud ho nezlomí, ale je to Srb, a ti jsou tvdým oříškem. Kimich to už vzdal a podlehnul nátlaku, pravděpodobně. Mimochodem, na turnaji nebudou ani Rusové, protože jejich Sputnik neschválila vrchnost v Austrálii a EU. 

  Politici se vžili do pozice vysoké šlechty. podobně jako Macron postupují vládci Německa, Rakouska, Itálie a dalších zemí. Navíc policisté dosud plní jejich rozkazy bezezbytku a mlátí neposlušné. V Bosně se však právníkům podařilo nepovolit vládě zavést covidpasy. Vzepření se některých sportovců uvědomujících si riziko spojené s aplikací experimentálních pseudovakcín či politiků, kteří se nebojí přiznat, že se očkovat nenechají, je solí v ráně farmaceutickými koncerny ovládaných sluhů ve státních službách snažících se nás naštvat.

  Mnoho lidí podlehnulo jejich nátlaku, vyměnilo možnost jet na dovolenou, letět na pracovní cestu, jít na kávu, sklenku večeři, Touhu dělat to, co je baví. Zůstali i ti svobodní, kteří už tyto potřeby nemají. Někdy je smutné, je li svoboda ovlivněna tím, co Vás baví a touha vykonávat to je zábranou v tom svobodným zůstat. Nesuďme tyto lidi, mějme pro ně pochopení a doufejme, že príávě oni nebudou naštvaní, až jim poškozené zdraví neumožní zůstat tím, čím si mysleli. že díky poslušnosti budou moci zůstat. Nás ostatní prostě jen tak nezlomí. 

Jindřich Kulhavý

 

 
.