Okénko - Právo v kapse - Farský nezklamal

11. 01 2022

www.inadhled.cz  Poslanec za STAN Farský oznámil, že na půl roku opustí Českou republiku a vydá se na studia do Spojených států.  Vrátí se tam odsud chytřejší, (v tom má velké rezervy), zmanipulovanější (jako zasloužilý funkcionář Aspen Institutu už takovým je dostatečně), nebo snad užitečnější (otázkou zůstává komu?)?

  Po dohodě s předsedou STAN Rakušanem se vzdá postu předsedy parlamentního klubu této strany, ovšem poslanecký mandát si nechá. Svůj plat údajně převede na účet neziskových organizací, z nichž na prvním místě jmenoval Člověka  v tísni. A jsme doma. Daňoví poplatníci se na poslasnecké platy skládají každý měsíc, a tu částku radši nechtějte znát. Farského plat končící v politické neziskovce, ve které si na výplaty také nestěžují, a i na ně se skládáte, protože tato organizace je placená státem, tedy ten jeho plat pouze zvedne bonusy některému z ,,pracovníků" neziskovky. Představa, že by někomu fakticky pomohly, je pouze naivní ideou.

  Jak si jistě pamatujete, Pánkův Člověk v tísni byl aktivní před volbami v Bělorusku, ideilogicky je spojený se Sorosem a jeho kampaně na sběr peněz jsou často především taháním nemalých částek z Vašich kapes a z firemních účtů. Ne, že by občas někde něco nepodpořili, ale kdo měl možnost vidět platy některých ,,zachránců", chápe, že ani nejbohatší naše nezisková ,,humanitární" orgaizace nemá peněz nazbyt. Na tu humanitu tolik nezbývá.

  Farský ať si jede do Ameriky. Nejlepší by bylo, kdyby tam zůstal, tady chybět nebude. Mohl by sebou vzít pár spolustraníků, také Pirátů a Pekarovou Adamovou z Topky. Na tu se po jejích šílených výrocích, kterými nás zásobuje, připravují v Bohnicích. Je evidentní, že si nevidí do úst a její navezení se do partnera z V4 maďarského premiéra Orbána už bylo daleko za hranicí snesitelného amatérismu. Může mít vlastní názor, jaký chce, ale ve vysoké ústavní funkci musí vážit každé slovo.

  To, co předvedla, byl unikátní diplomatický přešlap, za který by měla vyletět z funkce předsedkyně Sněmovny rychleji, než když akceleruje na startovní čáře bývalý mistr světa F1 Lewis Hamilton. Jenže nedostatek naší politické kultury umožňující mít amatéra i v tak důležité funkcích, jakou jsou Předseda Sněmovny či ministr zahraničí (Lipavský-Piráti), který ostatně perlí úplně stejně jako Pekarová Adamová, bude naší zemi způsobovat ostudu a škody ještě dlouho. Bohužel tu nemáme jen toto duo, takže se jich a pár dalších jen tak nezbavíme.

Jindřich Kulhavý

 
.