Okénko - Právo v kapse - Prasárny před volbami

5. 10 2021

www.inadhled.cz  Ještě pár krátkých dní a rozhodne se o tom, kdo bude nadále vládnout, kdo si sedne do opozice a komu zbydou oči pro pláč. Je evidentní, že souboj bude těsný na více frontách, takže do boje byly zapojeny drsné kalibry. Je třeba si povšimnout, že až na výjimky téměř nikdo moc neříká, co bude skutečně dělat, když vyhraje, ale soustředí se na to, co dělají špatně ostatní. 

  Vytažení nákupu nemovitostí přes offshorky na Babiše je klasický způsob, kterým se mohou prezentovat šmejdi. A jestliže jsou Piráti považováni za děti Sorose, který sám místo placení daní exceluje v plundrování neziskovek a nadací, pak je vcelku jasné, odkud se tu ta křivá páteř bere. Je to ukázka slabosti a neschopnosti lidem nabídnout natolik solidní program, aby byli zvoleni. Že se toho chytne i koalice Spolu, tak to bylo jasné. Všichni vykřikují, jaký je Babiš grázl, přesto 4 roky nedělali nic proti tomu, aby mu v tom zabránili.

  Babiš grázl je. O tom žádná. Měli jsme tu více prolhaných lidí, v politice to ani jiné čekat nemůžeme. Ale Babiš to povýšil na vyšší level. Jenže obratně operuje s občany a získává tak stále dost hlasů. Navíc zatímco hromadí soukromý majetek, rozdává ze společného. Opět je třeba připomenout, že Schillerová je sice nejhezčí ministryně financí u nás (je jediná), ale po odborné stránce se jí moc nedaří. Ale je s Babišem loajální a bez problémů nechává podřízenými zaklekávat na firmy tak, aby se plnila státní pokladna a zároveň byla uklizena konkurence firem patřících Babišovi. Toto duo řádí velmi úspěšně a řada podnikatelů to pociťuje natolik, že radši končí. Navíc oba namnožili státní sektor s úředníky, takže i tam mají plno svých voličů. Nechat vládnout Babiše je čirá neschopnost vnímat zločinnost jeho chování. Kdyby proti němu nestáli Piráti a STAN či šílená koalice SPOLU, nebylo by co řešit a Babiš by musel do tepláků. Bohužel za této situace, která tu je, je podstatným hráčem, a buďme rádi, když neumožní Pirátům a STAN spolu se SPOLU dojít do vlády.

  Rozhádaná pravice místo spolupráce, která by jim dokonce mohla pomoct k vládě, to udělala jinak a každý jede na své triko. Jedině v Trikoloře pochopili potřebu kooperace a jejich TSS má šanci se dostat do Parlamentu ČR. SPD tam bude určitě a na dveře klepe i Volný blok. Máte li problém s EU, nemůžete mít výčitky, dáte li hlas některé z těchto stran. Pojďme jim pomoct, protože právě oni i přes řadu připomínek budou o zemi pečovat nejlépe. Pojďme přehlédnout pár doslova kontreverzních jedinců a přešlapů, dejme jim šanci. Ať se tam dostanou všichni. Naše země to potřebuje.

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.

Speciály

Tipy