Okénko - Právo v kapse - Šílenci jedou dál

23. 02 2021

www.inadhled.cz  Vláda schválila od 25.února povinnost nosit respirátory na veřejných místech, tedy v uzavřených budovách, obchodech, úřadech, na zastávkách MHD i uvnitř prostředků hromadné dopravy,  v zdravotnických zařízeních, dokonce i v autech, ve kterých nejedou členové jedné rodiny. Netýká se to dětí, pro které respirátory neexistují, musí však mít chirurgické roušky. U dospělých dvě roušky přes sebe budou povolené po omezenoo dobu, dokud všichni neinvestujeme do respirátorů, což je podle Hamáčka dobrá investice.

 Celé loňské jaro stačily roušky, většinou látkové a doma šité.  Přesto jsme na tom byli i při špatné metodice sčítání nakažených dobře. Nyní se však vláda snaží držet tvrdou linii. Musíme zatleskat našim starostům a poslancům, jak zvládnuli udržet vládu na uzdě v prosazování nesmyslných opatření. Je třeba uznat, že Babiš se svým týmem udělal z nich všech opět naprosté idioty, kteří mu navíc schválili pandemický zákon. Pokud bude skutečně prezidentem nakonec podepsán, následky ponesou všichni do jednoho včetně dotyčných starostů a poslanců. 

  Od čtvrtka očekávejme pokles čísel. Tento způsob manipulace s nimi probíhá vždy, když chce vláda potvrdit oprávněnost svých opatření. Naopak jejich navyšování přichází především před rozhodnutím zase dále přitvrdit. Nikoho už nezajímají prohlášení WHO o neexistenci pandemie a zbytečnosti nošení roušek, dokonce z nich již zaznělo i cosi o zbytečné vakcinaci. Moc převzali politici a například  Merkelová patří k nejzásadnějším prosazovatelům očkování pro celý svět. Němci už tak požadují tento přístup od všech lidí na planetě. Možná si Merkelová neuvědomila, že 2.světová válka dávno skončila a její národ prohrál. Své požadavky si může diktovat doma, nikoliv na planetě.

  Naše vláda dál jede v tvrdém byznysu. Hamáček prohlašuje, že investice do respirátorů je dobrá a každý by si měl vážit, že si je může koupit. Blatný doporučuje často měnit, jinak prý umřeme. Odborář Středula, který neví, co je práce, navrhuje přes Velikonoce tvrdý týdenní lockdown s uzavřením výrobních podniků. Prouza požaduje od vlády 100% náhradu ušlých tržeb pro zavřené podniky, obchody. Kde na to má stát vzít, to už neřekl. Tento odstavec ukazuje, jací magoři tu rozhodují o našich životech. Při vší úctě ke všem občanům, ti, kteří dají hlas těm samým, kteří ve vládě a sněmovnách sedí nyní, ztratili soudnost. Žijeme pod drsným diktátem, který navíc nevede k ničemu pozitivnímu.

Jindřich Kulhavý

 
.