Okénko - Právo v kapse - Smlouva s ďáblem

30. 11 2021

www.inadhled.cz  Včerejší společná tisková konference obou premiérů. tedy odcházejícího i nově se funkce ujímajícího, nám dala odpověď na to, proč opozice dlouhodobě nedělala nic proti dosavadnímu vyhlašování a prodlužování nouzových stavů či různých protiprávních proticovidových opatření. V nové vládě totiž budou další noví členové covidové mafie, kteří pouze převzali staré úkoly a budou pokračovad v hysterii, která tu panovala dosud. Bylo až s podivem, že si Babiš s Fialou nedali před kamerami pusu. Média samozřejmě hned přinesla oslavné ovace a pochvaly od různých politilogů, sociologů a dalších propagátorů nucené vakcinace. Oko vaxerů nezůstalo suché, ďábel se raduje..

  Vystoupení obou premiérů přináší jednu pozitivní informaci. Jejich zaměření se na třetí dávku pro zmanipulovanou část společnosti znamená, že jim dochází složitost přinucení naočkovat se u těch, kteří jsou zcela zásadně proti. A protože potřebují vyprázdnit sklady plné již zakoupených vakcín s končící expirací, věří tomu, že jednou či dvakrát podlehnuvší už přestanou dávky počítat a opět dorazí. Napomoci jim má slib, že tentokrát už to vyjde a vakcína bude účinná minimálně z 90ti %. A to nejméně půl roku, byť někteří z populárních coviďáků tvrdí, že to bude stačit na mnohem déle. Dokonce zazněl názor, že do konce života. Je smutné, že to nemusí o mnoho přesáhnout ten půlrok. Mimochodem, i tak jde o odvážné tvrzení, protože Izrael. Chce se to pousmát, v této zemi jedou čtvrtou várku a stále patří mezi nejvíce napadené země. Nikoliv Libanonci, ale pozitivitou. Ostatně výzdoba znovuotevřených očkovacích center je plná teček, jen už teď přiznávají, že bude jedna za druhou. 

  Tlak se zvyšuje i na neočkované, snaha zavést povinnost vakcinace však naráží na zákony. Než si je v Parlamentu ČR upraví, uplyne nějaká doba. Plno lidí to neustojí, ale zatím se spíše straší. Rozdílné jsou názory právníků zabývajících se ústavním právem, jisté však je, že dokud se podepisuje informovaný souhlas, budou to mít těžké. A bez něj by se pojišťovny jednoho blízkého dne při vyplácení odškodného či pojistného hrazeného kvůli následkům smrti finančně zhroutily. To státní úředníci vědí, takže musí velmi pečlivě zvažovat svá rozhodnutí. Navíc ortodoxní antivaxeři radši opustí zaměstnání, než by prošli procesem vpichu. Kolaps ve zdravotnictví, službách, u policie a jinde by mohl být velmi významný, i když by  bylo lepší si tuto situaci neidealizovat.

  Stoupá agresivita vaxerů vůči zbytku společnosti. To i přes prohlášení médií, že je tomu naopak. Pravdou zůstává, že se bojí především ti, kteří šli pod jehlu. Strach z virózy byl silnější než potřeba si vše zjistit. Neskutečná mediální masáž, určitá část pozitivních končících v nemocnici, někteří ve vážném stavu, to vše u nich budí respekt. Také to, že řada lékařů jim předkládá denně ,,důkazy" o tragické situaci. Nejsou jim divné machinace s čísly, s léky, s údají o skutečném stavu a poměru pacientů v nemocnicích. Vlastně jim není podezřelé nic. Tedy ani nová mutace z Jižní Afriky, o které někteří skuteční odborníci říkají, že může být záchranou, protože je hodně nakažlivá, ale málo nebezpečná, čímž by covid mohl přejít v normální virózu s tvorbou klasických protilátek. To však očkované trápit nemusí, ti už mají svůj imunitní systém náležitě zmutovaný. Těm už to nepomůže.

  Blízké měsíce mohou tedy přinést zlom. Kterým směrem se to bude lámat, to netušíme, ale věřme tomu, že dosavadní odpor je v reálu jedinou možnou a správnou variantou. Nakonec jen idiot může po těch letech zvratů věřit Babišovi a při vzpomínce na heslo trojkoalice Spolu hlásající cosi o tom, že lockdown nikdy už nebude, nové vládě a Fialovi. Navíc i Piráti řeší vnitrostranickou komplikaci s právníkem Dostálem, který se odmítá podílet na lžích spojených s covidem a s účastí Pirátů ve vládě. Když nevěří ani vlastní člen jedné ze stan vládní koalice, je to na pováženou. Co potom my prostí lidé použivající rozum?

  Seznam přinesl informace o tom, jak lockdown v Rakousku zabírá. Možná nám  neřekne o středečních akcích lidí stojících proti současné gestapácké vládě, to teprve uvidíme. Nicméně strach záměrně šířený na všech frontách některé zlomí, jiný vyztuží. Pro jedny to bude krušné období, pro ostatní také. Nicméně podlehnout znamená vydat děti, riskovat vlastní zdraví a stát se otroky. To opravdu ne.

Jindřich Kulhavý 

 
.