Právě se nacházíte:

Pár faktů z Berlína

30. 08 2020

www.inadhled.cz   Jak jste si povšimnuli, v Berlíně se v sobotu demonstrovalo. Nebylo to jen proti opatřením vlády spojených s covidem, ale šlo o protest proti celkovému chování německé kancléřky a změnám v Německu za posledních 20 let, tedy migraci, nesmyslnému prosazování Zeleného údělu, neustálému atakování Ruska, stále méně fungující ekonomice a především likvidaci demokracie související s kontrolou obyvatelstva.

  Naše média se o akci zmínila okrajově s tím, že se demonstrace zúčastnilo 17000 lidí a byla rozpuštěna z důvodu nenošení roušek a nedodržování vzdáleností. Realita byla jiná. Akce se konala po pečlivých přípravách a její zákaz vydaný berlínským vedením musel být zrušen až rozhodnutím soudu. Počet účastníků se pohyboval kolem milionu, někteří přijeli i z dalších evropských zemí, například z Rakouska, Švýcarska, ale i od nás. Řada potencionálních demonstrantů se do města nedostala přes vojenské a policejní zátarasy postavené na příjezdových komunikacích do města.

  Demonstraci dostala za úkol policie rozpustit kolem jedné hodiny. Vzhledem k mobilizaci policejních a vojenských jednotek, kdy k případnému potlačení demonstrace byly připravené i tanky a obrněná vozidla, došlo k zatýkání pokojných demonstrantů často pouze tiše dávajících najevo svůj nesouhlas. Byli hrubě napadáni a odnášeni do antonů. Hostem akce byl i Robert Kennedy jr., přítel Donalda Trumpa. Účastníci akce se i přes svůj nenásilný projev nespokojenosti snažili ignorovat příkazy provládní policie. Nicméně je jisté, že pokud má dojít k zásadním změnám, poklidná demonstrace nemá šanci na úspěch.

  Naše média si radši všímala situace v Bělorusku. Jestliže v Berlínu se dopočítala pár tisícovek, v Minsku daleko menší dav označila za dvousettisícové stádo. Prolhanost informací nám přinášených hraničí se snahou dělat z nás idioty. Dnes by se mělo protestovat u nás. Kolik přijde lidí nelze předjímat. Jisté je, že vlna nespokojenosti by se měla šířit dalšími státy a je na čase se vzepřít elitám. To je jedna strana věci. Druhou je, kdo je nahradí. Koncem týdne byla prezentovaná shoda mezi Top09 a ODS. Přiznejme si, že tudy cesta také nevede. Podobně lze uvažovat o většině dalších možných spojení. Tento problém nemáme jen my. Pravděpodobně přišel čas pro skutečně pravicové strany. Pojďme je tedy podpořit. U nás je to SPD a Trikolóra. U té lze doufat, že Václav Klaus ml. pochopí, že jakékoliv setrvávání v EU je nesmysl a jeho výroky o ní degradují  jinak usilovnou práci. A pokud jde o média, televize má vypínač, noviny mohou zůstal ležet na stánku a na internetu sedají vybrat zdroje, o kterých lze hovořit jako o věrohodných. Zkuste to.

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.