Plno lidí na Letné chybělo

17. 11 2019

www.inadhled.cz    Je 17.listopad 2019 a mimo kulatého výročí připomínající nám pád komunismu v Čechách, které řada lidí oslaví procházkou po Praze či připomínkou toho, co dělali před 30ti roky, máme za sebou i trochu rušnější sobotu organizovanou těmi, kteří v té době ještě na světě nebyli. Jaký paradox, když hlavní tváří letenské akce je mladík s plackou Občanského fóra na klopě, přičemž v době její symboliky ještě ani necucal mámino mateřské mléko. A o to smutnější je, když vedle něj postávají umělci, pro které byl komunistický režim katapultem k popularitě, případně trosky, jejichž chvíle slávy jsou krátkou epizodou v jejich jinak promarněném životu. Dav před pódiem poté podléhá agitaci parlamentních stran, které prošvihnuly možnost ovládnout volby, a tím se dostat k moci. Neschopnost zaujmout voliče nahrazují podněcováním k nenávisti vůči vládě sestavené vítězem volem a těmi, kteří byli ochotni jej doplnit a podpořit.

  Nejdříve je třeba říct, že nespokojenost s vládou Andreje Babiše je oprávněná. Zvyšují se daně, jejich výběr se stal natolik velkou prioritou, že Finanční úřady porušují zákony a terorizují podnikatele, přičemž řada sporů končí u soudu. Navýšení platů různým skupinám státních zaměstnanců je vykoupeno schodkovým rozpočtem, rozprodejem části zbývajících státních rezerv, nedostatečnou údržbou dopravní infrastruktury. Rozhazování peněz směrem k sociálnímu prostředí je doplněno nesmyslnými pokusy, například slevami na jízdném. Snaha splnit aspoň část předvolebních slibů stojí nynější vládu nemalé prostředky. I přesto pokračují dotační programy, nadále plyne obrovské množství peněz do politických neziskovek, pokračuje inkluze a indoktrinace ve školách. Není řečeno důrazné NE migraci a podvolujeme se nadále Evropské radě, čemuž napomáhá i neochota vládních stran a opozice vzepřít se bruselské zvůli.

  Důkazů neschopnosti řady ministrů bychom našli více. Samotný předseda vlády je kontroverzní osobou, která v politice nesmí vůbec existovat. Elitní podnikatel s neskutečným problémem v podobě střetu zájmů, který nikdy nedokázal překročit, nemůže být zároveň zodpovědný za tok státních peněz a další činnosti, ze kterých může získávat osobní prospěch. Jenže na to Ústava ČR nikdy nebyla připravena a vstupem do politiky, který je ostatně důsledkem špatné práce politiků z jiných stran, Babiš způsobil nejdříve výsměch a později zděšení nynějších politických oponentů. Jsme tedy svědky toho, že ANO vyhrálo demokratické volby a předseda vítězného subjektu logicky dosedl na křeslo předsedy vlády. Opoziční strany se poslední dvě volební období nezmohly na nic jiného, než na program Antibabiš, navíc se v jejich čele usadily osoby, nikoliv osobnosti. Doby, kdy by se Babišovi postavili skuteční političtí rváči, je dávno pryč. Nyní jen brečí a zneužívají jakéhosi nedostudovaného studenta k propagaci vlastních zájmů, fotí se na jeho demonstraci a zobou mu z ruky, protože samotní by na Letnou dostali tak partičku dvaceti zvědavců. Je smutné, když mladík Minář na setkání s lídry Pirátů, ODS, Top 09 a STAN diktuje podmínky. Pokud takto vypadá demokratická budoucnost naší země, pak Bůh nechť ochraňuje Českou republiku.

  Na demonstraci zazněly útoky na polskou a maďarskou ztrátu demokracie. Tyto dvě země po svobodných volbách, jejichž vítězové odmítli nechat své země v područí bruselských drábů otročit a předsunuli národní zájmy před pokus nadnárodních korporací a liberální politické fronty ovládnout jejich země, tvoří určitou protiváhu nynějšího směřování Západu k neomarxismu. Pokud tedy někdo zkoušel pošpinit jejich vlády, jde o jasný signál, kam chtějí účastníci z Letné směřovat. Nejde jim jen o odchod Babiše a Zemana z vedení státu, ale zároveň se tím hlásí k tvrdému jádru prounijních zastánců, pro které je prioritou zůstat za KAŽDOU cenu přisátí k pomyslnému bruselskému prsu. Přestože mléko z něj tekoucí je zkažené a kyselé, pro některé znamená životadárnou tekutinu, na které jsou závislí. Bojí se samostatného uvažování, hospodaření i rozhodování. Kolik z těch údajných 200 000 účastníků demonstrace na Letné si to uvědomuje? Tady nejde organizátorům o Babiše a Zemana, tady jde o mnohem více. Hraje se o českou příslušnost k Visegrádské čtyřce, o národní zájmy a uvědomění, o náš přístup k migraci, ekoterorismu a bezpečí.

  Na Letnou se dostavilo dost lidí ochotných podpořit vše, co vypadá protibabišovsky a antizemanovsky. Tedy bez ochoty se zamyslet nad tím, jestli náhodou není něco z činnosti obou pánů pro nás dobré. Jestliže u Babiše se to hledá někdy hůře, pak Zeman má své názory srovnané a většina z nich nepostrádá logiku. To si naštěstí stále plno lidí uvědomuje, proto mimo relativně plné Letenské pláně bylo narváno i jinde. Jestliže se necelá jedna padesátina obyvatel této země sešla na jednom místě, pak zbývajících 49 padesátin bylo jinde. Podle plných parkovišť u obchodních center je vcelku jasné, kde. Jde samozřejmě o nadsázku.

   I tak je třeba Milionu chvilek a komediantům za něco poděkovat. Právě díky jejich akci bylo o 200 000 Čechů méně v obchodních prostorách, a i přes značné potíže se podařilo všem zaparkovat. Návštěva kina, například novinky přibližující dobu, kdy byla auta ještě krásným koníčkem a jejich existence nikomu nedokázala přivodit pupínky, tedy vzpomínka na legendární vítězství Fordu GT40 v Le Mans, byla rozhodně lepším způsobem trávení sobotního podvečeru, než stádovou podporou něčeho, co připomíná shromáždění při dávných proslovech proslulého německého diktátora. Má li dojít ke změnám, je třeba vyčistit celý politický chlívek. Začít u Andreje, nevynechat kanceláře Pirátů, Topky, STAN, doufat v sebereflexi a rezignaci velké části ODS. ČSSD a KSČM by měly požádat o zrušení. Jde samozřejmě o nereálné přání, takže pokračujme demokratickou cestou a pomocí voleb si příště zvolme tak, abychom nemuseli být svědky povyku kdesi na Letné. A dejme hlas těm, kteří zruší veškeré dotace do politického neziskového sektoru a divadel. Kdo vyčistí Českou televizi od parazitů a začne bránit národní zájmy, a ne upřednostňovat EU. Lze se jen domnívat, že pokud se někdo takový najde, bude Letná opět plná. Ten, kdo tam včera byl, má totiž úplně jiné priority.

J3.K

 

 
.