Tak co covid na silnicích?

12. 10 2020

  www.inadhled.cz  Šílenství kolem covidu-19 pokračuje. Dva protipóly Čechů na sebe koukají skrz prsty s nevraživostí, kterou v Čechách vnímáme v době pražského derby Sparty proti Slávii mezi fanoušky těchto klubů. Příznivci obou stran mají vyhraněné názory a shoda mezi nimi není možná. Jedni mají zastánce v lékařích Pirkovi, Žaloudkovi či Šmuclerovi, také řada odborníků ze zahraničí dává těmto odmítačům nošení roušek za pravdu, druzí se modlí k superstar Prymulovi a šílenému Maxovi, kterého představuje věštec z křišťálové koule Flégr. Realita je taková, že politici, média a nově objevení epidemiologové, virologové a ministrem zdravotnictví uplácení lékaři vytváří strašidelná čísla, která nás mají nutit se zamyslet nad blížící se smrtí, tedy pokud se nenecháme otestovat, a poté vakcinovat, navrch ještě očipovat, což podřeknutím přiznal v televizním rozhovoru i samotný Prymula.

  Realita je však úplně jiná, protože kdo skutečně rozumí grafům a statistikám nám předkládaným, vidí mnohé nesrovnalosti. Do mlýnku Prymula a spol. dávají hrušky a jablka, přičemž se snaží, aby ven šlo jahodové pyré. Nerozlišují různé nemoci, stupně nákazy, infekčnost, následky a průběhy, procentuální zastoupení v populaci, a pouze zvýrazňují vážné případy a medializují je. Nelze čekat seriózní čísla. Nepředstírejme, že covid není nijak nebezpečný. Jistě je, navíc ne každý je schopný se s jakoukoliv nemocí vyrovnat stejně jako jiný. Dostatek imunity, vyšší práh bolesti, skutečná kondice těla a organismu, to se u jednotlivých lidí liší. Někdo nebyl u lékaře desítky let, jiný má virózu 4x ročně a pokaždé s ním praští do postele. Jsou lidé, kteří se zlomenou nohou lyžovali, ale i ti, co si špatně ostříhali nehet a tu zimu na lyže nevlezli. Koronavir má často spíše psychické dopady, řada seniorů, aniž by s ním přišli do styku, během období izolace a omezeného pohybu ztratila energii, z chodících se stali ležící a umřeli skutečně s covidem, ovšem i bez infikace. U těch, kteří na první pohled vypadají mladě, aktivně a zdravě, přesto s nimi vir zamával, by se měli zamyslet nad tím, zda li pro své tělo dělají vše skutečně tak, jak mají, nebo ho pouze alibisticky a nekvalitně neopečovávají. A zbytek má buď nevhodnou životosprávu, málo pohybu, nebo v nich je zdravotní problém, o kterém buď ví, nebo ho teprve objeví.

 Abychom nekřivdili našim šiřitelům všeobecně prosazované pravdy, byznys se strachem je celosvětový. Vykouzlená čísla udělala z Čechů nechtěné cestovatele. Nejvíce nás opět nesnáší Němci, kterým tolik lidí je schopno vlézt až kamsi. Obsadili hraniční přechody a chcete li se vyhnout komplikacím, musíte na ně chytře, tedy pokud se potřebujete někam dostat. Nestačí jim často ani naprosto idiotské potvrzení o bezinfekčnosti a vyplněný dotazník, dali si úkol, že Čech s brašnou neprojde. To, že testy jsou nespolehlivé a cinknuté, vědí všichni včetně Prymuly. A že nákaza se otestovaného dále netýká, to je asi velmi naivní představa. Takže je lépe se česko-německým přechodům vyhnout. Rakousko je vstřícné a nikdo si Vás všímat nebude, tedy pokud budete dodržovat jejich nařízení. Samozřejmě k Vám třeba na benzínovém čerpadlu budou přísní ohledně nasazení náhubku, nicméně hranice nehlídají. To Němci ano, tedy i ty s Rakouskem. Ovšem při trošce štěstí ignorují i dvě auta s momentálně díky Prymulovi nenáviděnou pražskou SPZ jedoucí za sebou. Sice jsou ozbrojeni samopaly, ale ani pod září mohutných lamp s nimi nic průjezd této dvojice nic neudělal. Jen musíte do Německa z jiné strany a jet co nejkratší úsek. Jsou schopni Vás i nahlásit, když Vás potkají ve vnitrozemí a patří do skupiny zmanipulovaných.

  Italům na Brenneru začala zima a v hustém sněžení jsou k vidění sypače a nikoliv celníci. Přestože máte sebou předvyplněné stejné dokumenty, jako v Rakousku, ani tady je po Vás nikdo nechce. Vlastně ani netuší, že jste. A to byl průjezd Itálií uskutečněn mimo dopravní špičku. Sladká Francie a její hranice už byly delikatesou. Policisté kontrolují pouze autobusy, nevezou li migranty, česká SPZ byla pouze důvodem k pokynu a popřání šťastné cesty.  V Nice cesta končí zjištěním, že pouze Němci vytvářejí po Evropě obrovský tlak, který se opět týká nás. Pokud se budete potřebovat nutně někam vydat a nepůjde to, poděkujte fanatikům vytvářejícím z viru svůj soukromý byznys (Prymula s Babišem jistě ví, o čem je řeč a je otázkou, zda li okolí Miloše Zemana z toho něco má nebo je prezident udržován v nevědomosti). Také buďte vděčni těm, kteří bombardují sociální sítě polofakty plynoucími z údajů našich obchodníků se strachem a vytváří tak totální hysterii a návrat udavačství. A doufejme, že vir dostane rozum a odejde, jak předpovídá viroložka Peková, nebo se konečně promoříme všichni, a to svinstvo zvané vakcína zůstane nevyužito. Třešničkou na dortu by byl soudní proces s těmi, kteří na celé komedii vydělávají.

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.