Tak je tu máme...ty volby

5. 10 2018 |   www.inadhled.cz    Právě dnes odstartují komunální a senátní volby. Dlouho očekávaný boj o koryta zastřený předvolební maškarádou a otevřená válka o voliče bude mít brzy své vítěze. Ti se mohou lišit město od města, kraj od kraje, záleží na kvalitě a intenzitě sloganů bombardujících naši mysl. Těžkou a nepřehlednou rvačku představuje především klání v hlavní metropoli, rozpočtově se vymykající oblasti chápání možných starostů z ostatních měst, městysů a vesniček. Navíc skladba obyvatelstva v Praze je natolik rozmanitá, že vyhrát může každý a do zastupitelstva rozhodně opět proniknou živly podobné našemu oblíbenci Matějovi Stropnickému. Také druhé větší město, tedy Brno, zažije jistě zajímavé přetahování o posty mezi dosud naprosto dezorientovanými levicovými liberály a normálně smýšlejícími kandidáty jiných stran.

  Jít k volbám je jistý druh povinnosti. Nemusíte si být jistí, zda máte dát hlas tomu či onomu kandidátovi, pak volte strany vám blízké. Hodně přemýšlejte o tom, co hlásají jejich čelní představitelé, kolik mají za sebou kauz či jak přistupují k národním i zahraničním otázkám, k problematice migrace a k Evropské unii. Papouškují li stále dokola, že migrace je přínosem, nic špatného nepřináší, pak se znovu zamyslete, vzpomeňte na desítky sexuálních a násilných činů, o kterých jste zaslechnuli a spočítejte na prstech jedné ruky, kolik z těch afrických inženýrů se stalo přínosem pro kteroukoliv ekonomiku v Evropě. Rázem Vám vypadnou ze hry strany, jako jsou Top09, STAN, Piráti, ČSSD, ODA, Žít Brno, Zelení, KDU-ČSL. Tím máte zjednodušený výběr.  Dále se podívejte na kauzy čelných představitelů partají. Tak tady prohrává jednoznačně ANO, jehož majitel pere peníze ve velkém a součástí jeho života je hospodářská kriminalita na nejvyšší úrovni. Je smutné vědět, že lidé tak snadno zapomínají. Tedy až na ty, kterých se dotknula chamtivá ruka pána Agrofertu. Nicméně by to mělo být dostatečným důvodem, proč vyřadit ANO ze sféry zájmu o možné zvolení jejich kandidátů.

  ODS má svou historii, se kterou se snaží její vedení rozloučit, nicméně je to Václav Klaus mladší, kdo pomáhá této straně k výstupu výše. Je však nedoceněným členem a vedení jej ignoruje, ne li zavrhuje. Takže se chová eurohujersky a je na samé hranici volitelnosti, tedy pod podmínkou, že se vzápětí rychle zbaví nadšené pečovatelky o syrské sirotky Němcové a Fiala se vzdá mandátu předsedy strany. Že se to nestane? Pochopitelně ne, Němcová už by své protizemanovské výlevy musela prezentovat pouze ve vlastní kuchyni a Fiala, který je ctihodným profesorem, by musel s nevolí z dálky pozorovat, jak Klaus tvoří novou a konečně pravicovou ODS. Tato strana je tedy jistou možností, ovšem velmi teritoriálně a dle jednotlivých místních osobností.

  Komunisté mají svou historii, možná mají jednotlivce, jejichž přemýšlení a chování je opravňuje na místní úrovni být zvoleni, nicméně minulost zvrátit nelze. SPD je jediná parlamentní strana, která vytváří dojem vlastenectví, nakolik kvalitní jsou jejich kádry na místní úrovni, tak to nikdo asi přesně neví. Přeci jenom jde o hodně peněz a práce, takže jsou potřeba skutečně tvořiví a zapálení lidé se zájmem o kvalitu života ve svém okolí. Takže v menších místech je třeba velmi dobře vybírat nikoliv dle strany, ale vzít v úvahu charakter. Hodně možností nabízí místní sdružení a nezávislí voliči, bohužel takoví budou mít těžkou situaci v boji o cokoliv na krajských úřadech.

  Dosud se text týkal především komunálek, pokud jde o senát, tak zde je třeba volit buď osobnosti, které zaručí dostatečný cit pro potřeby České republiky a jejích občanů, schopnost hájit nás proti mocenské intervenci ze strany Bruselu a mající vztah k této zemi. Tam je jednoznačně důležité nedat na falešné projevy o potřebě být součástí velké Evropy, ale důležitější je starost o to, abychom mohli být hrdí na to, že jsme Češi.

  Inadhled vám všem přeje šťastnou ruku, klidnou hlavu a takové výsledky, které vrátí klid do společnosti. Přestože se výsledky budou lokálně lišit, ukážou, kde a jak lidé uvažují. Praze a Brnu lze držet palce, budou to potřebovat, ale i na jiných místech jsou změny potřeba. Hlavně se ale na vše nevykašlete a dejte hlas těm, kteří budou zárukou dobře odvedené práce.

J3.K

Autor: Administrator

Diskuse