Tak se to s tou Gretou nějak zvrhnulo

2. 01 2020

www.inadhled.cz    S rokem 2020 vstupujeme do další etapy dění kolem nás. Přestože vizuální pohled na číslovku je vcelku příjemný a není moc kombinací čísel, které by esteticky působily tak vstřícně, je dost možné, že jde o jedno z málo pozitiv, která nás opět čekají. Prozatím si můžeme být jistí tím, že se opět zvednula část daní, EET dostalo pod kontrolu další várku osob výdělečně činných, zatímco úředníci mohou být v klidu, a ti vybraní určení ke kontrole ostatních pomlaskávají blahem, jak to na státních mzdách nezávislým zase ukážou. Majitelé dopravních firem i jednotlivých náklaďáků počítají ztráty vzniklé z rozšíření mýtného i mimo dálnice na některé hlavní tahy. A nezapomeňme na čipování psů, jde o další nesmysl z dílny šílenců. Je vcelku očekávané, že tím aktivita správců státní pokladny zdaleka neskončila a jistě do konce roku při pohledu na její dno vymyslí další způsob, jak z kapes daňových poplatníků a prostých obyvatel České republiky vytáhnout i to, co už tam víceméně není.

  První hodiny letošního roku ukázaly pár maličkostí. Například pražská koalice utratila za videomaping nahrazující každoroční ohňostroj o 300 000 korun více než za rachejtle loni směřující k obloze. Nadšenci tvrdící, že ohňostroj je v Praze třeba, jej i tak připravili, ovšem za částku přibližně třetinovou proti tomu, za kolik ho loni primátor Hřib pořídil. To stojí možná za zamyšlení. Neplýtvají oni ti tolik transparentní Piráti více, než slibovali? Milion sem, milion tam, Praha na to má. Vraťme se však ještě k zdůvodnění, proč nebyl pražskou radnicí ohňostroj schválen. Údajně kvůli přírodě a vlivu na zvířata. K tomuto tedy soukromý názor. Zvěř je jistě mohutnými silvestrovskými oslavami poněkud zmatena, i když existují třeba psi, kterým se to doslova líbí. Ale dobrá, všeobecně jde o nepřirozenou věc, která může být stresující.

  Odpalování pyrotechniky je navíc vcelku nebezpečné, takže se může zdát, že jde o naprosto zbytečnou věc. Jenže lze vnímat jistou falešnost těch, kteří se podobným radovánkám brání. Primátor asistoval u videomapingu, ale ohňostroj povolen byl, takže koza zůstala celá a vlk se nažral. Jen to lidé zaplatili tak nějak 2x, přičemž u show na obloze to bylo dobrovolně. Počet zvěře nijak nepoklesnul a dnes ráno létalo stejně málo ptáků, jako před Silvestrem. Těm více než rakety ve vzduchu vadí nedostatek hmyzu a absence prostoru, na kterém se nepoužívá umělé a jedovaté hnojivo jejich potravu hubící. A pokud jde o majitele domácích mazlíčků, pak kdyby byla vystřelená jedna oslavná rachejtle za každý exkrement, do kterého se dá šlápnout v městských lokalitách, pak bychom stříleli ještě v únoru. Za zbytečnost tak lze čistě teoreticky považovat prodej pyrotechniky pro každého, kdo ji chce, případně její používání další dny po slavnostní noci.

  Novoroční projev v médiích už má kde kdo. Může nás potěšit, že Hřib ho měl pouze u estrády na Václaváku, nicméně i tak jich bylo dost. Vezmeme li v úvahu, že většinou zaznělo to, co známe, pak vlastně není důvod je poslouchat. Už Havel kdysi kázal jinou morálku, než podle jaké žil, pak nemůžeme čekat nic jiného nyní. Výjimkou byla možnost srovnat obsah přednesů Miloše Zemana a Zuzany Čaputové. Liberálové tleskali půvabné blondýnce z Bratislavy, přemýšlející lidi potěšil smířlivý tón našeho prezidenta. Takže abychom si to ujasnili. Zeman sice ovlivňuje politiku v naší zemi, ale rozhodně zaujímá postoj, který zůstává důležitým pro zachování národní hrdosti a samostatnosti.

  Reakcí na to mohou být řeči o jeho napojení na Rusko a Čínu, ale jak už jsme mnohokrát informovali, objem našich obchodů s těmito velmocemi výrazně zaostává za tím, jak obchodují největší prosazovači mezinárodních sankcí v EU, tedy Německo a Francie. A Merkelová i Macron dělají vše proto, aby obchodní vztahy udrželi. Čaputová je představitelkou Sörösova vlivu v Evropě a plodem jeho práce, k čemuž se nabubřelý filantrop sám přiznal. Jestliže si kdysi předpřipravil Havla, což opět sám řekl, pak u Čaputové doslova tvrdí, že její kampaň výrazně financoval. Pokud je nám známo, u nás se jeho kůň Drahoš tak nějak při prezidentských volbách i při největší snaze a obrovských nákladech spíše ztrapnil. Ostatní projevy berme za zbytečné, nic neříkající a je jen škoda, že nikde neprohovořil Pavel Novotný, nová kometa ODS, protože to by byla estráda úplná. Aspoň se ukázal na konci roku u pomníku maršála Koněva a opět přesvědčil, že mu jde o to být vidět a slyšet za každou cenu.

  Ve světě zaujala především Merkelová. Její vyloženě protiněmecký projev, který lze najít na internetu, je šokující ukázkou toho, jak uvažuje Německo. Obhajoba migrace a výzva k intenzivnímu pokračování je předzvěstí blížícího se německého předsednictví EU. Samozřejmě zazněla i slova spojená s ekoalarmismem. Pokud by někdy mělo dojít k nápravě křivd způsobených Evropě, pak by v novodobém norimberském procesu patřila mezi tři hlavní obviněné. Sörös má jakožto tvář nového Světového řádu místo předplacené, Merkelová by stála po jeho boku, a na druhou stranu lze zařadit samotného papeže. Druhá řada obviněných už by byla početnější a rozhodně bychom nepřehlédli Jourovou, Macrona, Corbyna a pár desítek dalších exemplářů vídaných na sešlostech Evropské komise, Evropského parlamentu a Evropu zastupujících na summitech spojených s ekonomií a ekologií.

  Je první pracovní den v tomto roce a nechceme Vás zatěžovat více, než je při rozjezdu třeba. Potěšující zprávou je, že rodiče Grety připustili skutečnost, kterou je ne tolik chtěné ekoalarmizování světa. Údajně šlo pouze o způsob, jak pomoci dceři v jejím autismu. Našla tak jistou seberealizaci, ve skutečnosti rodině nijak dramatická situace nepřipadá. Nu, je fajn, že Gretě takto vrátili její ukradené dětství, o čemž kázala před kongresmany v USA. V podstatě jde o ukázku vynikajícího marketingu, ale proč kvůli jedné nemocné holce má trpět celý svět, to vůbec není jasné. Spíše se zdá, že Greta splnila svou historickou úlohu a nyní už to pojede dál bez ní, zároveň bude vytažena, až když by se něco přestalo dařit. Navíc její agresivní rétorika z papíru a lži kolem cest byly už přes čáru i u těch otrlých, takže ji pomalu stáhnou z akce. Jde o další ukázku falše, účelovosti a demagogie. Dá se očekávat, že i letos nás čeká boj mezi realitou, ideologií a destrukcí. Buďme na to připraveni.

Jindřich Kulhavý (J3.K)

 

 

 

.