Právě se nacházíte:

Trump uznal porážku?

16. 11 2020

www.inadhled.cz  Obrovská demonstrace na podporu Donalda Trumpa, která se odehrála ve Washingtonu o víkendu, nenechala klidnými ani česká média. Odhadem přibližně milion jejích účastníků se ve svých vozech sjíždělo z širokého okolí a dlouhé kolony aut vyzdobených americkými vlajkami patří k letošním volbám asi tak, jako kroje k Moravě. Jde o jakýsi folklór, který je nám Evropanům cizí. Trochu to připomíná dobu, kdy čeští hokejisté vládli svému sportu a my jsme jim vyjadřovali podporu vlaječkami a jinými národními symboly na našich autech. Jen v Americe je vše tak nějak větší a pompéznější.

  Akce byla natolik velká, že ji nedokázala ignorovat ani naše média. Pravda, trochu se rozcházela s realitou v počtech, protože tvrdila, že se do americké metropole sjelo pár tisíc fanoušků exprezidenta Trumpa. Zároveň, to aby se nezdálo, že mají lidé Donalda rádi, stále dokola opakovala, že by měl předat svou vládu do rukou ,,nově zvoleného“ prezidenta Joa Bidena. Naprosté přehlížení reality, práva a skutečnosti ukazuje, že nestrannost našich největších nositelů informací je chimérou. Přestože po zmanipulovaných volbách došlo na přepočítávání a žaloby, přičemž dokonce reálně hrozí trestní stíhání samotného Joa Bidena a členů jeho volebního štábu, Nova, Prima i ČT tvrdošíjně opakují svou rétoriku o nutnosti toho, aby Trump upustil od snahy prokázat skutečnosti spojené s falšováním výsledků voleb, předal svou vládu a opustil Bílý dům. Do toho již nastěhovaly Bidena i s jeho chotí a vlčákem.

  Zlatým hřebíčkem víkendových zpráv bylo prohlášení, že Trump připustil porážku ve volbách a tato informace byla podávána jako zásadní. Ve skutečnosti Donald Trump řekl, že Biden vyhrál volby manipulací. Vzhledem k tomu, že víme o následných krocích týmu právníků zastupujících prezidenta Trumpa v otázce žalob a znovuotevření sčítání, nelze v této větě hledat jakékoliv bombastické uznání vítězství kandidáta Demokratů, ale pouze potvrzení toho, co měla většina světa možnost pozorovat, tedy kolosální volební podvody Demokratů a jejich enormní snahu za každou cenu převzít vládu nad Spojenými státy a otevřít tak dveře prosazování vlastních ekonomických, politických a ideologických plánů nejen na území USA, ale i dalších částech světa. A je třeba si přiznat, že Bidenovou souputníci se neštítí opravdu ničeho.

  Vraťme se ještě na samotnou demonstraci příznivců Donalda Trumpa. Přestože byla skutečně mohutná, probíhala v klidu a v duchu demokracie. Nikdo nic nedemoloval, nebylo třeba chránit prosklené výlohy, nehořela auta. Dala se vnímat jak disciplína, tak i nadšení a velká podpora prezidentovi. To vše vzalo za své až po ukončení a pomalém rozpouštění davu, kdy se do něj zamíchala skupina antifáckých členů, kteří v době ukončení začali napadat odcházející republikánské voliče. A samozřejmě přesně v duchu své filosofie pěkně zezadu a zákeřně. V průběhu akce, kdy na náměstí a přilehlých ulicích byl dostatek Trumpových přívrženců, byli zalezlí, ale na jednotlivce si poté ve skupinkách dovolovali. Jde o další ukázku toho, kdo pomáhal Bidenovi k vítězství.

  O prolhanosti českých médií patřících k liberálním hlásičům jediné správné pravdy už jsme psali mnohokrát. Tendenční zpravodajství a moderování událostí je skutečně do očí bijící. Přesto mu podléhá poměrně dost našich spoluobčanů. A nejde vždy o ty s nižším IQ. Masáž plynoucí na nás z televizních obrazovek, rádií a internetu, kde nejvíce řádí Seznam a iDnes, samozřejmě Forum24 a pár dalších podobných serverů, dokáže často vypadat natolik věrohodně, že rozděluje společnost v mnoha směrech. Už dávno to není o levici a pravici, přibylo mnoho témat, která nás rozeštvávají. Je nepochopitelné, že lidé politicky uvědomělí ignorují mainstream v otázkách politických, ale hltají čísla spojená s covidem a vidí Prymulu a Flégra jako své guru. Nadávají na Babiše a přehlíží směřování Pirátů. Nesnáší Evropskou unii a tleskají elektromobilitě a jejímu pojetí ekologie. Ano, média jsou mocný čaroděj, který manipuluje s myslí i těch chytrých lidí. Trump je pro ně obrovským nepřítelem a energie vynakládaná na jeho dehonestaci je až nepochopitelně mohutná. Už jen to svědčí o tom, že Trump jde po správné cestě. I proto mu řada z našich občanů drží palce.

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.