Právě se nacházíte:

Vlaštovka z ČSSD

6. 06 2019 |   www.inadhled.cz    Demonstrace na první pohled organizované levicovým aktivistou Minářem spojeným jak s Člověkem v tísni, tak i obdivujícím Piráty, mají první oběť v řadách vládní ČSSD. Je jí plzeňský hejtman Bernard volající po vyslyšení hlasu lidu. Nic na tom, že pár desítek tisíc demonstrantů svezených na Václavák z celé republiky není lid, ale pouze zmanipulovaný dav, ale i to stačí na vznik myšlenky přeskočit na druhou stranu barikády. ČSSD nikdy nepůsobila příliš solidním dojmem, ostatně jako téměř každá levicová strana, nicméně nynější slova Bernarda mohou být první vlaštovkou, který by mohla začít rozkládat stranu zevnitř a zároveň vytvářet dojem, že ČSSD může v klidu opustit koalici. Výsledkem může být buď skutečné položení vlády, nebo aspoň snaha získat pro stranu určité výhody výměnou za zůstání v koalici. Pro ČSSD jde sice v obou případech o sebevražednou misi, ale do této situace dostala sama sebe a cesta ven vede přes úhradu dluhů, změnu filozofie a vytvoření silnějšího vedení. Všechny tyto tři atributy možného přerodu strany jsou však momentálně nereálné.

  Na politické scéně to vypadá zajímavě. Piráti, tedy relativně neochotní se s někým příliš přátelit s výjimkou Zelených v evropské frakci, což hovoří za vše, odmítají sbližování s kýmkoliv u nás. To neznamená, že nejsou součástí koalic, nicméně jsou značně solitérní. Vychovávají si potichu svou mládež. Třeba právě dnes probíhá ve škole, kam chodí Vaše dítě, nějaká další přednáška či beseda, za níž stojí některá z politických neziskovek, například právě Člověk v tísni. Pánkova firma je velmi aktivní nejen ve sbírání miliónů korun, ale také v jejich investování do školství. Samozřejmě nikoliv nákupem učebních pomůcek, ale spíše vytvářením programů ovlivňujících mysl našich dětí. Výsledkem je mezigenerační rozdíl názorů na budoucnost České republiky a Evropy končící často něčím takovým, čím se prezentovala nedávno elitní redaktorka České televize Nora Fridrichová. Její výrok o tom, že lidé 40+ by měli opustit republiku, pokud nemají dostatečně správný názor na nynější situaci, odpovídá tomu, co vtloukají studentům škol všech stupňů právě vyslanci organizace Člověk v tísni. Varováním je též návrat Bursíka na scénu. Tento expředseda strany Zelených, kde ostatně na čas zakotvili i takoví ,,velikáni´´, jakými jsou kníže Schwarzenberg a homosexuál Stropnický ml., chce opět pomáhat otravovat život Pražanům svou ,,pomocí´´ při snižování uhlíkové stopy a emisí CO2 v hlavním městě. Nevíme, jaký bude jeho honorář, ale zadarmo to nebude. Gretou vytvořený další stupeň hysterie má především na Praze 7 a díky Čižinskému z Prahy sobě úspěch. Klimatická nouze se tam stala pojmem vhodným k vymýšlení dalších nesmyslů. Spojení Pirátů a Zelených je vyloženě hrozbou pro život v naší zemi.

  Klid před bouří je i jinde. Petr Fiala prohlásil, že ho aktivity Václava Klause nezajímají. Měly by. Nově vznikající Trikolóra-hnutí občanů, jak se strana bude jmenovat, bude hlavním konkurentem ODS. Postupně se do činnosti v ní zapojují další známé osobnosti, například ekonomka Šichtařová, a časem přibydou další. Dá se očekávat plno hysterických reakcí, které přijdou. Náznakem jsou už ty Miroslava Kalouska, který jakožto starý a zkušený matador tuší, že o určitý počet hlasů může přijít už nad hranou propasti stojící Topka. Jestliže tedy může mít někdo šanci změnit poměry na naší scéně, je to právě Václav Klaus ml. a jeho příznivci a kolegové. Jedním z úkolů bude zastavit levicové Piráty, jejich rozmach a zároveň způsoby, kterými získávají své budoucí voliče. Dále nabídnout solidní pravicový program se zaměřením na národní identitu, budoucnost spojenou s bezpečností a prosperitou, sociálním zabezpečením seniorů a potlačením nesmyslných dotačních programů. Zásadním bude náčrt vypořádání se s politickým neziskovým sektorem. Řada těchto témat je ostatními politickými subjekty ignorována. Václav Klaus se jich nebojí, takže lze očekávat lokální českou válku, ovšem se zahraniční účastí na straně dosavadních výrazně se EU podřizujících stran. Blíží se léto a je dost možné, že bude skutečně dost horké. Nejen pro Andreje Babiše, ale i pro ostatní velké hráče.

J3.K

Autor: Administrator

Diskuse

.